Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Tuesday, Sep. 25, 2018

Урочисте відзначення 40-ліття осередку ім. св. Андрія

Автор:

|

Січень 28, 2016

|

Рубрика:

Урочисте відзначення 40-ліття осередку ім. св. Андрія
Управа осередку на 2015-2016 рр. Перший ряд: Д. Томашоска, В. Лісничий, Б. Боднарук; другий ряд: М. Компанієць, В. Боднарук, К. Шпічка, Г. Ліснича, Є. Томашоский, О. Свистун, В. Шпічка, М. Никитин, А. Мацілинська

Управа осередку на 2015-2016 рр. Перший ряд: Д. Томашоска, В. Лісничий, Б. Боднарук; другий ряд: М. Компанієць, В. Боднарук, К. Шпічка, Г. Ліснича, Є. Томашоский, О. Свистун, В. Шпічка, М. Никитин, А. Мацілинська

Нещодавно українська громада в Норт-Порті (штат Флорида) величаво зустріла своє 40-річчя. Службу Божу в каплиці осередку провів протоєрей Іван Фатенко у співслужінні о. Пашка та о. Сацюка з Каліфорнії. На обід у святочно прибраній залі завітали душпастирі Української греко-католицької церкви — о. Петрів та о. Волощук на чолі з єпископом Богданом Данилом. Зала була переповнена членами української громади та гостями.
Святочну громаду привітав Віктор Лісничий, голова осередку, а коротке слово про заснування осередку подала культурно-освітній референт Віра Боднарук. Вона згадала віщі слова одного зі засновників осередку, сенатора Павла Юзика з Канади, котрий звертався до всіх українців доброї волі словами: «Наша організація гуртує всіх українців, без різниці релігійної приналежності, без різниці їхніх політичних поглядів, без різниці, з якої частини України вони походять, та без різниці, народилися вони вже на американській чи канадійській землі. Ми творимо одну об’єднану громаду, бо тільки в єдності — запорука розвою й успіху».
До першої управи осередку головою було обрано Володимира Різника, котрий разом із сенатором Юзиком був двигуном української громади в Норт-Порті. Спочатку було побудовано осередок, а згодом — добудовано каплицю для богослужінь православної та греко-католицької громад. Згодом виникла потреба побудувати поблизу осередку кондомініум для емеритів, котрі хотіли жити близько свого осередку та каплиці. Так 1986 року було започатковане «Українське село» на 45 помешкань, де зараз проживають українські емерити з різних частин Америки.
Було представлено членів управи осередку, котрі доклали багато зусиль для гідного відзначення 40-ліття. Водночас згадали і висловили щиру подяку всім головам Осередку від 1975-го і дотепер. Це були Володимир Різник, Микола Андрушко, Роман Шраменко, Роман Малюк, Володимир Король, Володимир Борисенко та Віктор Лісничий. Згадали також почесних членів осередку Івана Медяника, Володимира та Галину Королів і Марію Бойдуй.
З’єднаний громадський хор під дириґентурою Любови Інґрем звеличав свято виконанням молитви «Боже Великий» і двох пісень — «Ой у лузі червона калина» та «Живи Україно». А для приємності всім присутнім було показано монтаж фотографій із минулих і теперішніх років, які професійно приготував п. Лісничий. Майже всі члени осередку могли побачити себе на різних світлинах.
Щира подяка всім, хто спричинився до успішного відзначення осередку ім. св. Андрія, а особливо членам управи — Вікторові та Галині Лісничим, Дарії й Євгенові Томашоским, Кларі та Володимирові Шпічкам, Миколі та Марії Компанійцям, Орисі Свистун, Анні Мацілинській, Марії Никитин, Вірі та Богданові Боднарукам і Риті Послушній.

Віра Боднарук, світлина Віктора Лісничого

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...