Новини для українців всього свту

Saturday, Oct. 31, 2020

Українці в Нью-Йорку вчетверте вийшли на підтримку Євромайдану

Автор:

|

Грудень 19, 2013

|

Рубрика:

Українці в Нью-Йорку вчетверте вийшли на підтримку Євромайдану

П’ятий тиждень поспіль, день у день, тисячі українців стоять на головному майдані країни за своє право на гідне життя. Протягом цього часу змінювалися не тільки учасники протесту, але й самі вимоги. Нагадаємо, що першопричиною обурення народу стала відмова президента Януковича підписати Угоду про асоціацію з Європейським Союзом (ЄС). Після кривавого нічного розгону мирного протесту люди вийшли з іще більшим запалом і іншими гаслами. Тепер основною вимогою мітинґувальників є відставка уряду Азарова та дочасні вибори президента. 

Хвиля обурення прокотилась і серед української діаспори. Сполучені Штати Америки не стали винятком, і тут пройшли чи не наймасштабніші акції протесту серед українців у світі. Так, за підрахунками організаторів мітинґу на підтримку Євромайдану, у Нью-Йорку зібралося понад 3 тис. наших громадян. Окрім того, українці мирно протестували у Вашинґтоні, Чикаґо, Детройті, Портланді, Сан-Франциско, Філадельфії й інших великих містах Америки. Небайдужі люди створили в соцмережах групу Euromaidan USA, де діляться новинами та фотографіями зі своїх збірок і інформують про подальші акції.
Кореспондент тижневика «Міст» цими вихідними побувала одразу на двох мітинґах на підтримку Євромайдану в Нью-Йорку й дізналася, як американські українці допомагають своїм співвітчизникам у ці нелегкі дні. 15 грудня, о першій годині пополудні, близько сотні українців із національною символікою, плакатами й жовто-блакитними кульками зібралося на Union Square, аби висловити свою незгоду з діями влади в Україні та показати людям на київському Майдані, що вони не залишилися наодинці зі своєю бідою. Як виявилось, організувала акцію група друзів-українців, котрі через соцмережі зібрали людей на протест.
«Ми не представляємо жодної організації. Це – звичайні люди, які живуть тут, але яким небайдужа доля наших рідних на Україні. Ми зібрали всіх своїх друзів на сьогоднішню акцію на підтримку Євромайдану, підтримку українців у їхній боротьбі за демократію», — зазначила Тіна Голобородько з Одеси, співорганізаторка мітинґу.
Кількістю учасників акції організатори були задоволені, оскільки сам захід, за їхніми словами, планувався в дуже стислі терміни. «Ми створили групу у Facebook, і зголосилося доволі багато людей. Кульки та символіку організатори принесли із собою, але хто про це не знав — узяв свої плакати, і це дуже добре, бо свідчить про небайдужість наших співвітчизників», — додав Віктор Березюк із Нового Роздолу.
Упродовж двох годин люди співали гімн і українські пісні, а кожен охочий міг висловити свою думку чи побажання. Організатори розповсюджували серед перехожих листівки з інформацією про події в Україні та способи допомоги мітинґувальникам у Києві. Ішлося, зокрема, про надсилання листів президенту Сполучених Штатів і сенаторам.
«Насправді способів допомогти українцям — дуже багато. Найперше, можна перераховувати гроші на підтримку та потреби протестувальників у Києві. Рахунки розміщено на сторінці Ukrainians Abroad For EuroMaydan у Facebook. Також чимало людей звідси зараз їде на Майдан, через них можна передавати гроші чи теплі речі. Але найголовніше зараз — це політична підтримка, адже нині в сенаті розглядається українське питання. Тому закликаємо писати листи й телефонувати сенаторам від вашого штату, щоби вони підтримали резолюцію про введення санкцій щодо Януковича й тих, хто його фінансує», — закликала п. Голобородько.
Молоді люди вважають, що ця акція не буде останньою й, залежно від перебігу подій у Києві, вони вийдуть знову на вулицю у вихідні чи ще впродовж тижня.
Після двогодинного протесту всі рушили дружною колоною до українського консульства, аби приєднатися до четвертого за ліком мітигну підтримки Євромайдану, запланованого численними українськими організаціями в Америці. Там зібралося кілька сотень протестувальників на чолі з духовенством, співаками та громадськими діячами, які вкотре висловили свою солідарність із Києвом.
Як розповів кореспондентові «Моста» Станіслав Демочко, віце-президент студентської організації в Америці, протягом чотирьох тижнів вони вже неодноразово писали листи в сенат із проханням звернути увагу на численні порушення демократії в Україні.
«Також ми тісно співпрацюємо з Києвом, зокрема зі Штабом національного спротиву. Адже координація йде по всьому світі, по всій українській діаспорі, аби акції мали не одиничний характер, а навпаки — надавали ще більший резонанс українській проблемі. Тому ми разом розглядали інші способи дії, навіть запропонували виходити під російські консульства з протестами, адже росіяни безпосередньо причетні до подій в Україні», — зазначив Станіслав Демочко, представник СУСТА.
Протести українців не пройшли марно, адже про нас уже почули. Чимало американців підходило до протестувальників і запитувало про мітинґ та події в Україні. Також люди ділилися почутим у новинах і від друзів. Українське питання зараз на вустах у цілого світу.

Наталія Мельник

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply