Новини для українців всього свту

Friday, Nov. 27, 2020

Українці в Нью-Йорку стали на захист рідної мови

Автор:

|

Червень 21, 2012

|

Рубрика:

Українці в Нью-Йорку  стали на захист рідної мови

Перед Генеральним консульством України в Нью-Йорку 18 червня відбулась акція протесту закордонних українців проти ухвалення у Верховній Раді України законопроекту про засади мовної політики. Численні американські українці прийшли з прапорами й гаслами‚ висловлюючи тривогу за збереження державного статусу української мови та її подальшого розвитку.

Акція почалася співанням молитви «Отче наш». Аскольд Лозинський, голова Світової конференції українських державницьких організацій (СКУДО), у своїй промові засудив дії народних депутатів Сергія Ківалова й Вадима Колесниченка‚ спрямовані проти державного статусу української мови‚ закликав до єднання з патріотичними організаціями України в протистоянні цим діям. Він також засудив прибуття делеґації Черкащини на російський фестиваль «Наша спадщина»‚ який проводиться в США поза участю української громади.

Під час акції присутні скандували: «Наша мова — українська!»‚ «Ганьба!»‚ «Геть москаля з України!»‚ «Українській мові — так‚ російській мові — ні!» й інші. Виступи активістів чергувалися з виконанням українських патріотичних пісень «Ой‚ у лузі червона калина»‚ «Повіяв вітер степовий»‚ «Червона рута»‚ «Ой‚ видно село» тощо.

Іванка Заєць, голова відділу Українського конґресового комітету Америки в Нью-Йорку, вела мову про переслідування українських громадських організацій у Росії. Мирослава Роздольська, голова об’єднання «Нова українська хвиля», зачитала звернення 12 голів відділень цієї організації й апелювала до російськомовних громадян України зі закликом шанувати й вивчати державну мову.

Промовляли також: Стефан Качарай‚ президент Українського народного союзу; Стефан Качурак‚ голова Організації оборони чотирьох свобід України (ООЧСУ); Михайло Козюпа та Юрій Симчик — від ООЧСУ; Наталя Качурак від СКУДО; Галина Руденко з Нью-Йорка. Максим Лозинський виконав пісню «Не спи‚ моя рідна земля»‚ Ксеня Качурак заспівала про Україну. На завершення учасники акції виконали Національний Гімн України.

 Ларіон Костенко

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply