Новини для українців всього свту

Tuesday, Jan. 21, 2020

Українці на фестивалі Franklin Day у Нью-Джерзі

Автор:

|

Жовтень 06, 2016

|

Рубрика:

Українці на фестивалі Franklin Day у Нью-Джерзі
Танцюристи біля української хати

Танцюристи біля української хати

Щорічний фестиваль Franklin Day, покликаний сприяти розвитку та зближенню національних культур, відбувся у «Колоніал-парку» міста Франклін (штат Нью-Джерзі). Численні етнічні групи представили на фестивалі своє народне мистецтво та виступили з концертами.
Учасників свята вабив макет української хати з тином і соняшниками, біля якого було багато охочих сфотографуватися в національних строях. У крамничці біля хати господарювали директор Українського історико-освітнього центру Нью-Джерзі Наталя Гончаренко і гість із Бразилії, іподиякон Іван Чопко. Для дітей було створено куточок, де вони малювали, робили саморобки. Малюванням захопилися Майя Умалі та Вікторія Файнтейн, а їхні мами дізналися від Наталі Гончаренко про Школу українознавства, дитячий садочок, Культурний центр, бібліотеку при Консисторії Української православної церкви США. Була присутня і бібліотекар Людмила Безсонова.
Опівдні на сцені почалися виступи етнічних груп. Після танцюристів із Південної Кореї на сцену вийшли учні хореографа Григорія Момота зі Школи українського танцю «Барвінок». Американську публіку зачарували майстерність танцюристів, а також різноманітні, інші для кожного танцю, барвисті національні костюми. Особливо бурхливі оплески викликали втомлені дівчата на руках у юнаків і закодовані в гопаку ударні прийоми бойового мистецтва.
На фестивалі був показ історичних автівок, катання на конях, інші розваги. Українці ще раз познайомили американців із доробком своєї національної культури — сонячної, яскравої та приязної.

Ларіон Костенко

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply