Новини для українців всього свту

Sunday, Sep. 15, 2019

Українці Філадельфії патріотично відсвяткували день народження країни

Автор:

|

Жовтень 02, 2014

|

Рубрика:

Українці Філадельфії патріотично відсвяткували день народження країни
Виступає ансамбль «Волошки»

Виступає ансамбль «Волошки»

Мабуть, уперше за 23 роки з таким грандіозним патріотизмом і гідністю ми святкували День незалежности України на українській американській спортовій оселі «Тризубівка». Синьо-жовте море прапорів заполонило спортову оселю. А від розмаїття вишиванок, у які вбралися гості, аж розбігалися очі та перехоплювало дух. Після всього, що було пережито за останній рік від початку неоголошеної війни, яка триває на сході України, ми нарешті осмислили ціну свободи та Незалежності. І вислів: «Україна – понад усе» – для більшості з нас вже ніколи не буде просто гучним гаслом.

Численних гостей (більш як 3 тис. осіб) і учасників свята музики, танцю, пісні, народних промислів, тепло вітав із Днем незалежності України Данило Ниш, президент українського спортового товариства (УСО) «Тризуб». Він закликав учасників свята докласти усіх зусиль до справи збереження цілісності України. Він кинув зі сцени клич «Героям слава!», що посилило врочистий настрій, навіяний виглядом синьо-жовтого прапора над «Тризубівкою», і розбудило патріотичні емоції.
Фестиваль відкрив майстер церемонії Євген Луців, котрий запросив до привітального слова і молитви о. Осипа Шупу й о. Тараса Науменка. Після молитви «Боже Великий, Єдиний» присутні вшанували хвилиною мовчання пам’ять героїв «Небесної сотні», котрі загинули на Майдані, і воїнів, які віддали життя в Донецькій і Луганській областях за єдину Україну.
Державні гімни обох країн – США й України – стали першим акордом урочистостей на літній сцені. Відкрив фестиваль традиційною композицією «Привіт» танцювальний колектив «Іскра» Андрія Цибика з Нью-Джерзі. Далі вони професійно виконали танці «Полтава», «Волинь», «Гуцул», «Прачка», «Гулянки» та «Бережнянка».
Далі на сцену вийшла скрипалька-віртуоз Інеса Тимочко-Декайло зі Львова, котра, своєю грою виносячи старовинні українські пісні у світ, мріє про якнайширше виконання творів українських композиторів найкращими скрипалями.
Капела-хор Spiv-Zhyttya з Вашинґтона під керівництвом Оксани Ласовської потішила глядачів в’язанкою українських пісень. До речі, із хором виступав Віктор Морозов, легенда української естради, один із найвідоміших співаків і композиторів. Його пісні мали значний вплив на творчість багатьох колективів України. Він сприяв відродженню заборонених у СРСР пісень січових стрільців. 1989-го, під час вистави «Повіяв вітер степовий», зі сцени у виконанні Віктора Морозова вперше пролунала заборонена пісня «Ще не вмерла Україна», нинішній гімн нашої держави.
Борис Павлюк, представник Злученого українського американського допомогового комітету (ЗУАДК), представив гостей і надав слово героям Майдану Роману Дзівінському та Луці Кімаку, котрі постраждали під час бойових дій. Стоячи присутні оплесками привітали хоробрих хлопців. Герої висловили від імені українських вояків щиру подяку українській діаспорі, її провідникам, уряду США за активну фінансову підтримку українського війська та покриття коштів на лікування важкопоранених, за велику єдність і незламну силу духу українців по цілому світі, за патріотизм і щиру любов до Батьківщини.
УСО «Тризуб» під час фестивалю організувало грошову лотерею, переможцями якої стали Микола Бойчук і Василь Гарик (гроші були передані героям Майдану), і провів збір коштів для українського війська і батальйону «Азов», які передали через ЗУАДК в Україну.
Продовжив програму танцювальний колектив «Волошки» з Філадельфії (художній керівник — Тарас Левицький), який представив низку народних і класичних танців. На закінчення фестивалю виступив ансамбль «Вокс Етніка» з Нью-Йорка, який аж до пізнього вечора виконував українські народні пісні в новій інтерпретації, сучасних аранжуваннях і заохочував присутніх до танцю.
На головному полі під час фестивалю перша футбольна команда «Тризуба» під проводом Петра Харечка і тренера Петра Борецького виграла матч 7:0 у команди UCK із Нью-Йорка.
Відзначення свята України спонсорувала Українська американська федеральна кредитова спілка «Самопоміч» із Філадельфії.

Роман Лужецький

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...