Новини для українців всього свту

Thursday, Dec. 3, 2020

Український фестиваль відбувся у Виппані

Автор:

|

Жовтень 13, 2016

|

Рубрика:

Український фестиваль відбувся у Виппані

Фестиваль у Виппані

Український фестиваль Українсько-американського культурного центру Нью-Джерзі у Виппані — один із найбільших у цьому штаті. Цьогоріч це свято української культури відбулося всьоме. І традиційно мало успіх, хоча погода була не дуже прихильна для такого дійства та довелося проводити його в приміщенні самого центру.
В Америці вже давно популярні церковні фестивалі. А фестиваль культурного центру — чи не єдиний. Створений десять років тому у Виппані цей український культурний осередок потребував фінансової підтримки, розповідає Оксана Кривулич, член оргкомітету фестивалю. У ньому найшли свою домівку багато громадських організацій, таких як Спілка української молоді, «Пласт», «Січ», і мистецьких колективів, серед яких, для прикладу, танцювальний ансамбль «Іскра». Тож спільно вирішили започаткувати фестиваль і не прогадали.
Тепер свято зі задоволенням відвідують як українці, так і американці. Цікава та різноманітна концертна програма, створена як власними силами, так мистецькими колективами, що завітали в гості. Смачна українська кухня, яку цього року поповнило приготування шашлика «на живо» в хатинках надворі. Численні пропозиції національних товарів від вендорів. Усе це разом створило дух справжнього українського свята.
Серед його спонсорів була й компанія Meest-America. Її представники традиційно дарували гостям сувеніри та пропонували взяти участь у розіграші цінних призів, головним із яких цього разу став ноутбук.
Фестиваль у Виппані також славиться різноманітною дитячою програмою. До слова, при культурному центрі діє український садочок, вихованці якого також виступили на фестивальній сцені. Тож компанія Meest-America активно долучилася й до дитячої програми свята, залучивши молоду, проте вже відому в українській громаді дизайнерку Ірину Лису. Вона вчила та допомагала дітям витинати з матерії та робити квіточки й ангеликів, а відтак діти одержували на згадку зроблену власноруч квітку-заколку, квітку-брошку чи ангелика-оберега.
Головний приз від компанії Meest-America виграла Аліна Маліщук. Вона приїхала у США 17-річною дівчиною разом із батьками з Києва. Тут вийшла заміж, разом із чоловіком виховують трьох дітей. Старшому сину — 18 років і він якраз мав намір купувати лептоп, тож виграш виявився дуже доречним. Іншими переможцями в розіграші призів стала Анна Козюпа, їй дісталося безкоштовне авіавідправлення, та Оксана Мулик — безкоштовне морське відправлення.
Завершальною родзинкою свята стала українська забава з піснями та танцями, ведучим і виконавцем пісень на якій був відомий митець Сергій Фоменко, лідер гурту «Мандри».

Іван Бескид

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply