Новини для українців всього свту

Wednesday, Aug. 5, 2020

Український фестиваль у Ґлен-Спеї

Автор:

|

Жовтень 17, 2013

|

Рубрика:

Український фестиваль у Ґлен-Спеї

Греко-католицька церква Св. Володимира відзначила своє парафіяльне свято щирими молитвами, веселими піснями та смачними українськими стравами. Це було не просто парафіяльне свято, а справжній український фестиваль із благословення пароха о. Ярослава Костика. Ні захмарене небо, ні навіть дощ не завадили гарному настрою парафіян і гостей, що зібралися під одним великим тентом.

Ведуча Люба Наконечна привітала гостей і парафіян, подякувала спонсорам. Церковна управа й оргкомітет фестивалю щиро вдячні всім, хто з розумінням відгукнувся на заклик підтримати це свято. Усіх не перелічиш у цій статті, але не можна не назвати такі компанії й установи, як «Міст», Еuro Home Remodeling, наші банки Українська федеральна кооператива «Самопоміч» і православна кредитівка, знаменитий і всім відомий магазин п. Бачинського East Village Market у Нью-Йорку, компанії WDT, Geba Realty, Rapid Electric, а також інформаційних спонсорів, якими стали «Закордонна газета», «Нова газета» та «Національна трибуна».
Музичне оформлення забезпечувала «Анна-Марія Інтертеймент». Менеджер і соліст цього гурту Роман Констанкевич потішив усіх своєю віртуозною грою на акордеоні. Чарівні пісні прозвучали у виконанні лідера групи «Галичани» Віктора Сидора, Романа Радзіха й Володимира Габури з гурту «Черемош». Порадував гостей і наймолодший учасник концерту Андрійко Гречко.
Голова сестринства церкви Уляна Ковалик подбала, щоби на столах були смачні вареники й голубці, ковбаса з капустою та традиційний український борщ. А кульмінацією свята став конкурс пісні «Караоке на майдані». Ведучий Іван Балій оголосив умови конкурсу та заохотив людей виходити співати на спеціально змонтовану для цього дійства сцену – справжній витвір мистецтва у вигляді мікрофону. І на сцені, і поміж глядачами вирували емоції. Бурхливими оплесками присутні обрали переможця караоке Оксану Буняк із Нью-Йорка та нагородили її титулом «народного співака Ґлен Спея-2013» і цінним подарунком від компанії Euro Home Remodeling. Усі учасники конкурсу теж отримали подарунки.
Чудові українські сувеніри та вишиванки привезли вендори з Клівленда, Вашинґтона й Трентона. Мер міста Надія Раїч подякувала організаторам фестивалю та висловила побажання зробити його традиційним. Організатори цього заходу довели, що можна відродити колишню славу українських фестивалів на оселі «Верховина», які приваблювали сотні родин чарівною красою зелених гір, що нагадують Карпати, чудовими українськими піснями та запальними танцями, смачними українськими стравами, різнобарвними вишиванками, розмаїтими писанками й народними мистецькими виробами.

Лідія Слиж

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply