Новини для українців всього свту

Sunday, Jan. 24, 2021

«Українські дні-2014»

Автор:

|

Вересень 11, 2014

|

Рубрика:

«Українські дні-2014»
Молитва під проводом владики Ришарда Стефана Семенюка

Молитва під проводом владики Ришарда Стефана Семенюка

Українська громада в Чикаґо 23-24 серпня ц. р. святкувала свою 23-тю річницю з дня відновлення державності України. Незважаючи на несприятливі погодні умови щорічний фестиваль «Українські дні», організований відділом Іллінойсу Українського конґресового комітету Амирики (УККА), зібрав разом чиказьку українську громаду, представників майже всіх її громадських, фінансових, молодіжних, культурних і церковних організацій і гостей, серед яких були: Маріюс Ґудинас, Генеральний консул Литви у Чикаґо; Сауліус Куприс, голова литовських організацій у Чикаґо; Ірена Москал-Делґвідіс, голова Польського конґресу Америки, відділ Іллінойс; Франк Спула, голова Польського національного альянсу; конґресмен Дені Дейвіс; Роберт Джонсон, представник офісу сенатора Марка Кірка; Ден Петлак, комісар округу Кук; інші представники від штату Іллінойс і України.
Святкову програму вела д-р Марія Коркач-Ґрошко, член Виконавчої ради УККА, відділу Іллінойс. Відкриття фестивалю почалося з урочистого виконання Державних гімнів України та США під акомпанемент оркестру «Беркут» (керівник — Богдан Скавінський) і молитви під проводом владики Ришарда-Стефана Семенюка, єпископа української католицької єпархії Св. Миколая.
Опісля виголошувалися промови та привітання з нагоди свята: д-ра Олеся Стрільчука, голови УККА; Андрія Праведника та Маріюса Ґудинаса, генеральних консулів України та Литви в Чикаґо, відповідно; Марти Фаріон, голови Києво-Могилянської фундації Америки та заступника голови УККА; Емілії Берман, представника офісу мера Чикаґо; Софії Федини, голови Світової федерації товариства лемків; Ярини Климчак, журналістки українського походження; д-ра Сузани Курланд, директора Української католицької школи Святого отця Миколая.
Провідники української діаспори та гості не стримували свого гніву та невдоволення у своїх висловлюваннях про російські окупаційні дії стосовно України. Неодноразово лунали заклики до світової спільноти й уряду США підтримати українців і слова засудження протиправних дій Путіна та його оточення, які порушили й продовжують порушувати усі міжнародні конвенції, міжнародно-правові норми та домовленості між цивілізованими країнами, людські права й свободи, зазіхаючи на честь і гідність народу й кожної людини. Лунали заклики до єднання українців у боротьбі, не залежно від віри чи національної приналежності, наслідком якого має бути не тільки вільна та процвітаюча Українська держава, а й повернення Криму. Наголошувалося також на тому, що вже немає й не може бути питання про українську автентичність – Україна існувала як держава, є і буде існувати, підтримуючи свої тисячолітні національно-культурні традиції, зберігаючи свою мову, етнічність і територіальну цілісність, шануючи при тому інші національні меншини.
Анастасія Марусик, Володимир і Дмитро Петруки, котрі постраждали на Майдані, висловили від імені українських вояків щиру подяку українській діаспорі, її провідникам, уряду США за активну фінансову підтримку українського війська та покриття коштів на лікування важкопоранених, за велику єдність і незламну силу духу українців по цілому світі, за щиру любов і патріотизм до Батьківщини.
Наприкінці зустрічі всі присутні вшанували загиблих героїв хвилиною мовчання та заспівали духовний гімн України «Боже великий, єдиний». Підтримали святкову атмосферу й гості фестивалю – відомі співаки з України Марічка Бурмака, Софія Федина, Сашко Положинський, Віктор Мішалов і Ігор Богдан із Канади, а також тутешні молодіжні танцювальні ансамблі, театральні гуртки та школи.
Продовженням до сказаного звучали молитви українських матерів, сумні та тужні вірші у виконанні театру «Істина» й інших виконавців, що огортали серця невимовним болем і жалем за загиблими українськими синами; за тими, хто, покинувши своїх рідних, змушений дивитись у вічі смерті; за тими, хто, можливо, вже ніколи не діждеться перших променів світанку, захищаючи кожного з нас.
Але не падаймо духом, молімося та надіймося на краще, бо Всевишній Бог і правда — із нами! Сподіваймося, що після великого терпіння, наступить воскресіння української свідомості та вільної, процвітаючої Української держави.
Прес-служба кредитівки «Самопоміч»

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply