Новини для українців всього свту

Monday, Sep. 21, 2020

Українська вишиванка підкорює світ

Автор:

|

Травень 24, 2018

|

Рубрика:

Українська вишиванка підкорює світ

У третій четвер травня українці в усьому світі відзначають День вишиванки. З кожним роком це свято, яке має на меті зберегти та популяризувати традиції створення та носіння вишитого українського одягу, набуває все більших масштабів. І хоч обов’язкових дій, крім одягання вишиванки, воно не передбачає, щороку кількість заходів, присвячених Всесвітньому дню вишиванки, зростає. В Україні та багатьох інших державах цього дня відбувається велика кількість різноманітних подій, які стосуються української культури та вишитої сорочки. Це концерти, марші, лекторії, виставки, флешмоби.
Майже щороку цього дня встановлюються нові рекорди та народжуються нові традиції. Так, у День вишиванки виникла традиція передавати до пологових будинків вишиті сорочки для немовлят, яка одержала назву «Народження у вишиванці». 2015-го з’явилася акція «Подаруй вишиванку захиснику», до неї долучилися 38 країн світу і сотні вишитих сорочок були передані українським воїнам, котрі на Донбасі захищають Батьківщину від московських окупантів. Цього року популярним стало проведення мегамаршів у вишиванках. Вишиті паради відбулися як в українських, так і в європейських містах. Серед українських вразили мегаполіси на півдні та сході, зокрема, масовими й урочистими стали паради в Одесі та Харкові.
Загалом 17 травня ц. р. у Всесвітній день вишиванки заходи відбулися в 60 країнах світу, на усіх континентах, навіть в Антарктиці. У мережі опубліковане привітання з Днем вишиванки з Української антарктичної станції «Академік Вернадський». Відео на тлі пінгвіна записав, звісно, у вишиванці, Костянтин Даниленко, лікар 23-ї Української антарктичної експедиції. І в Криму, в окупованому Сімферополі учасники Українського культурного центру також відзначили Всесвітній день вишиванки. Можна стверджувати, що українська вишиванка останніми роками стала не лише національним, а й світовим брендом, оселившись у гардеробах відомих спортсменів, акторів і співаків. Усе частіше вона з’являється на модних показах. Знаменитості одягають вишиту сорочку як на сцену, так і в повсякденному житті.
Активно підтримали відзначення Всесвітнього дня вишиванки й працівники компанії Meest-America, котрі прийшли на роботу у вишитому одязі й взяли участь у традиційному для цього свята флешмобі, сфотографувавшись перед будинком компанії.

Іван Бескид

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply