Новини для українців всього свту

Wednesday, Dec. 2, 2020

Українська національна федеральна кредитова кооператива святкувала своє 50-річчя

Автор:

|

Жовтень 06, 2016

|

Рубрика:

Українська національна федеральна кредитова кооператива святкувала своє 50-річчя
Під час виголощення подяки кредитівці: директор школи Галина Маринець, керівник відділу Леся Сівко, вчителька Ярослава Данищук і фінансовий директор Зенко Галькович

Під час виголощення подяки кредитівці: директор школи Галина Маринець, керівник відділу Леся Сівко, вчителька Ярослава Данищук і фінансовий директор Зенко Галькович

Понад 400 гостей і членів Української національної федеральної кредитової кооперативи, що діє в Нью-Йорку, зустрілися 1 жовтня в Українському культурному центрі в Сомерсеті (штат Нью-Джерзі), щоб відзначити 50-ліття цієї фінансової установи.
У святі взяли участь Митрополит Української православної церкви США Антоній і Митрополит-Архиєпископ Української католицької церкви США Стефан Сорока, керівник економічного відділу Посольства України в США Віталій Тарасюк, консул Генерального консульства України в Нью-Йорку Мирослав Кастран, генеральний консул Білорусі в Нью-Йорку Віктор Чарахович, провідники ряду громадських організацій.
Вечір відкрив Степан Качурак, голова Ради директорів. Він запросив до президіального столу Всеволода Саленка, одного зі засновників кредитівки. Молитву та слово виголосив Митрополит Антоній. Присутні вшанували хвилиною тиші пам’ять борців за волю України. Гімни США й України співала Наталя Гончаренко, директор Українського історико-освітнього центру під акомпанемент на фортепіано Андрія Шуля. Вони були також ведучими вечора.
Степан Качурак розповів про історію та сучасність кредитівки. 30 березня 1965 року в Нью-Йорку виникла ініціативна група на чолі з Костянтином Церкевичем, яка заснувала кооперативу, що почала діяти 6 лютого 1966-го. На перших зборах було 26 осіб, а вже на кінець 1966 року кредитівка мала 105 членів. Спершу кооператива діяла при церкві, а потім перейшла на 9-ту вулицю, де працівники приймали відвідувачів тричі на тиждень. 17 травня 1993-го придбали новий будинок. Кредитівка зростала і 1994 року відкрила відділи у Нью-Джезрі (в Савт-Бавнд-Бруці), 1998-го — в Катереті, 2002 року — в Брукліні (штат Нью-Йорк), 2013-го — в Перт-Амбої (штат Нью-Джерзі). Керівниками кредитівки були Костянтин Церкевич, Всеволод Саленко, Валентин Поливко, Лев Куделя й інші, скарбниками працювали Андрій Заліско, Веніамін Корсунь, Володимир Гончаренко й Олег Гуцул.
Тепер кредитівка налічує понад 6 тис. членів зі загальною сумою активів 145 млн. USD. Вона бере активну участь у житті громади, у політичних подіях, підтримує постійні зв’язки з Україною. Степан Качурак розповів про численні акції допомоги Україні, назвав провідників держави та політичних діячів, котрі відвідали кредитівку, перелічив послуги, які надає установа своїм членам. Він також вручив Митрополитові Антонію та Наталі Гончаренко третю частину пожертви в 100 тис. USD на розвиток Українського історико-освітнього центру. Після цього були вручені грамоти подяки великій групі учасників вечора. Нагороджений грамотою п. Саленко виголосив промову про значення кооперативи в житті закордонних українців і закликав ставати її членами. З піднесеними келихами шампанського усі заспівали кредитівці «Многая літа!».
У мистецькій частині свята співали заслужена артистка України, лауреат Всеукраїнських і міжнародних конкурсів, автор і виконавець естрадних пісень Ірина Лончина з Івано-Франківська і Ксеня Качурак із Нью-Йорка, танцювали вихованці хореографів Андрія Цибика з гурту «Іскра» та Григорія Момота з гурту «Калинонька» (Стемфорд, Нью-Йорк). Звукове оформлення концерту забезпечив Роман Констанкевич (Anna-Maria Entertainment). Молитвою вечір завершив Митрополит Стефан Сорока.

Ларіон Костенко

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply