Новини для українців всього свту

Saturday, Oct. 24, 2020

Українська кредитівка стала мільярдером

Автор:

|

Березень 27, 2014

|

Рубрика:

Українська кредитівка стала мільярдером

У залі Академії св. Юра в Нью-Йорку 23 березня вже 63-й раз відбулися річні загальні збори Федеральної кредитової кооперативи «Самопоміч». Захід відкрив Стефан Качарай, голова Ради директорів. Владика Василь Лостен виголосив молитву. Секретар Ради директорів Андрій Юзенів назвав членів кооперативи, які відійшли у вічність впродовж 2013 року. У списку було 113 прізвищ, але присутніх підбадьорило те, що торік кооперативу поповнили 863 нових члени й наприкінці року «Самопоміч» налічувала 14,739 осіб. Збори вшанували хвилиною мовчання пам’ять померлих, а також полеглих на Євромайдані в Києві. Владика Василь Лостен тричі проголосив: «Вічная пам’ять!»

Протокол минулих зборів прочитав п. Юзенів. Звіт президента й голови управи Богдана Курчака був оптимістичним: за підсумками 2013-го, активи кредитівки перевищили 1 млрд USD. «Самопоміч» стала єдиною у світі українською кредитовою кооперативою, яка має такі статки. Також у США кредитівка ввійшла до 4 % найкращих. За це досягнення п. Курчак під оплески присутніх подякував працівникам кредитівки, яка має філії в Кергонксоні (управитель — Зеновія Стецик), Юніондейлі (управитель Лідія — Длябога), Асторії (управитель — Ґражина Феш) і Лінденгорсті (управитель — Леся Козій).
Минулий рік був складним для економіки та фінансів США, але кредитівка із честю витримала випробування кризою. Активи зросли супроти попереднього року на 11.8 %, позик було надано на 4.2 % більше, депозити вкладників збільшилися на 14.1 %. Чистий прибуток кредитівки був дещо меншим, бо кредитівка наростила виплати дивідендів своїм членам — виплатили понад 15.2 млн USD. Крім того релігійним, науковим, культурним і іншим громадським організаціям, а також учасникам Євромайдану в Києві було надано 1.3 млн USD допомоги. На зборах звітували: від кредитової комісії — Орест Кебало, від контрольної комісії — Юрій Яримович.
Далі Богдан Курчак представив гостей кооперативи. Схвальними вигуками й тривалими оплесками присутні вітали Юрія Сергеєва, Постійного представника України в ООН, котрий здобув визнання закордонної української громади. Були також представлені Генеральний консул України в Нью-Йорку Ігор Сибіга, оо. Бернард Панчук і Юрій Базилевський, колишні та нинішні провідники кооперативи. На зборах побувала й консул України Олена Брежнєва.
На пропозицію задавати запитання щодо звітів відгукнувся лише Мирон Гнатейко. Звіти отримали одноголосне схвалення. Опісля почалися виступи. Першим промовляв владика Василь Лостен, зокрема, він передав слова вдячності від єпископа Павла Хомницького за допомогу громаді.
Посол Сергеєв подякував за запрошення на збори й висловив радість із приводу єдності кооперативи, якої, на жаль, ще бракує Україні. Свою промову він закінчив ствердженням, що люд України чимало згрішив проти Господа, але Бог почує свій народ і дасть визволення від лиха. «За нами – світ, за нами – правда!» — наголосив посол під оплески залі.
Ігор Сибіга відзначив вражаючі успіхи кооперативи та подякував за допомогу в українських справах, зокрема за участь у проведенні на «Союзівці» щорічних зустрічей родин з адаптованими українськими дітьми (у цьому є заслуга також Українського народного союзу на чолі зі Стефаном Качараєм).
«Україна оточена ворожим військом, — сказав п. Сибіга. — Ми не знаємо, чого ще очікувати від Путіна, але разом ми здобудемо правду. Усі країни світу визнали, що Україна постраждала від аґресії з боку Росії. Американський уряд та Євросоюз не забарилися з допомогою Україні, але від нас залежить, щоби ця допомога була прозоро використана на розвиток економіки, щоби не було втрачено, не було вкрадено жодного долара».
Виступили теж голова Ради директорів кредитівки СУМ у Йонкерсі Андрій Горбачевський, голова Ради директорів Української національної федеральної кооперативи Степан Качурак і Ярослав Федун із кооперативи в Нью-Джерзі. Промовець подякував Юрієві Сергеєву за вірність народові та передав йому й Романові Кизикові стрічки з Майдану 2004 року. Такж промовляли до присутніх Олег Лопатинский з Об’єднання українців Америки «Самопоміч», голова відділу цього об’єднання в Нью-Йорку Наталя Дума. Було зачитано привіти, які надіслали Централя українських кооператив Америки та Світова кооперативна рада.
На пропозицію номінаційної комісії (голова — Любомир Зєлик) до Ради директорів ще на три роки були обрані Катерина Попович, Ірена Чабан і Марко Бах.
Потім була надана можливість висловити пропозиції, зауваження та побажання, якою скористався Олександр Кузьма з Фундації Українського католицького університету, представивши гостя з України, викладача університету Василя Матяшовського. Прибулий розповів про Євромайдан, учасником якого він був протягом 27 днів. Зі словом до присутніх звернувся Михайло Миндюк — один з організаторів першого молитовного з’їзду молоді «Чисті серця», участь у якому взяло 115 осіб, а також Наталя Грешко з спільноти «Матері у молитві» при церкві св. Юра, голова хору «Думка» Павло Літепло (сам хор цього дня перебував у Брукліні з благодійним концертом на користь постраждалих на Євромайдані), Олена Сідлович, виконавчий директор Українського інституту Америки, голова Центру української культури в Гантері Наталка Соневицька (вона прочитала свою «Оду до «Самопомочі»), Марія Пришляк із Українського вільного університету, Марта Кебало з представництва СФУЖО при ООН, Вірляна Ткач із мистецької групи «Яра», директор Українського музею в Нью-Йорку Марія Шуст, голова Союзу українок Америки Мар’яна Заяць, Богдан Качор зі Світової ліґи українських політв’язнів, керівник мистецької студії при УККА Василь Барабаш, Микола Галів від імені НТШ у Львові, народний артист України Іван Бернацький (він сповістив про показ українських строїв, що має відбутися 4 травня), керівник хору при церкві сС. Юра Анна Бачинська.
На завершення о. Юрій Базилевський промовив молитву, а владика Василь Лостен поблагословив зібраних у залі людей.

Лаіон Костенко

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply