Новини для українців всього свту

Thursday, Feb. 27, 2020

УККА засуджує закон про мови

Автор:

|

Червень 14, 2012

|

Рубрика:

УККА засуджує закон про мови

Український конґресовий комітет Америки (УККА), організація, що представляє більш ніж мільйон американців українського походження, закликає світову громадськість приєднатися до УККА в рішучому засудженні прийняття в першому читанні 5 червня 2012 року законопроекту № 9073 «Про засади державної мовної політики». Підготовлений народними депутатами Ківаловим і Колесниченком закон про мови де-факто не лише дозволяє колоніальній російській мові стати другою офіційною державною мовою в Україні, усупереч власній Конституції України, але, що важливіше, закладає основу для нової системи апартеїду на етнічній основі проти українського народу в його власній країні, яка була наново включена в путінський неоколоніальний «Рускій мір».

Кілька тижнів тому Російська Федерація (РФ) відмовилася реєструвати українські організації та школи в межах своїх кордонів. У РФ українська мова, звичаї, культура й люди перебувають під тиском, і тепер в Україні відбувається те саме. Протягом багатьох століть український народ боровся за збереження своєї мови й ідентичності в часи царської, а потім — радянської імперії. Пост­колоніальні проблеми відновлення та зцілення українського народу після жорстокого поводження з ним були значними, але після 20 років незалежності процес оновлення вже розпочався. Тепер режим Януковича й зрадницький парламент в Україні активно просувають путінські неоколоніальні, українофобні плани та провадять політику етноциду проти українського народу, свідомо засіваючи конфлікт, штучно розділяючи Україну.

Триваюча експансія «Руского міра» Путіна й потенціал провокування конфлікту значних розмірів не може залишатися поза увагою західного альянсу, хоча б через його власні інтереси. Однак, будучи демократіями, західні уряди не повинні іґнорувати постійні напади на права людини й національні права українського народу. УККА та його члени закликають Президента Обаму й Конґрес США заборонити допуск до Сполучених Штатів Америки тих представників режимів Януковича та Путіна, що є відповідальні за порушення прав українського народу. Крім того, ми закликаємо Президента Обаму заохочувати наших союзників піти за його прикладом. Людська гідність і національна самосвідомість є правами, які не можна іґнорувати.

УККА вітає відважних громадян України, які продовжують відстоювати своє конституційне право на використання рідної мови в усіх сферах су­спільного життя, і закликає всіх українців, яким дорога їхня унікальна національна культура та спадщина, завзято протестувати проти цього нападу на українську мову!

Український конґресовий комітет Америки

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply