Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Saturday, Sep. 22, 2018

У Саут-Бавнд-Бруку пом’янули Патріарха Мстислава

Автор:

|

Червень 16, 2016

|

Рубрика:

У Саут-Бавнд-Бруку пом’янули Патріарха Мстислава
Василь Шак і Василь Пасакас здійснюють чин панахиди за за Патріархом Мстиславом

Василь Шак і Василь Пасакас здійснюють чин панахиди за за Патріархом Мстиславом

У соборі св. Андрія Первозваного Української православної церкви (УПЦ) США в Саут-Бавнд-Бруку (штат Нью-Джерзі) відбулася панахида за Патріархом Мстиславом, яку 11 червня при саркофагу владики відслужили о. Василь Шак, о. Василь Пасакас та о. Іван Лишик.
Патріарх Київський і всієї Руси-України Мстислав (у миру — Степан Скрипник) — хорунжий Армії УНР, визначний український церковний діяч, патріарх Київський і всієї України Української автокефальної православної церкви, патріарх Київський і всієї Руси-України УПЦ Київського патріархату (КП) — помер 11 червня 1993 року в Канаді і був похований у крипті соборі св. Андрія Первозваного в Саут-Бавнд-Бруку.
Степан Скрипник народився в Полтаві 10 квітня 1898-го. Відвідував Першу полтавську класичну гімназію, навчання продовжив в офіцерській школі в Оренбурзі (Росія). Служив у російській імператорській армії. У березні 1918 року вступив добровольцем до кінно-гайдамацького полку ім. Костя Гордієнка Окремої запорізької дивізії Армії Української Народної Республіки (УНР), у складі якого брав участь у боях проти «червоних» у 1918-1919 рр. У 1920-1921 рр. був особистим ад’ютантом Симона Петлюри, головного отамана УНР.
1 вересня 1941-го в Рівному відбулося перше засідання Української ради довір’я на Волині — громадського органу самоуправління на чолі зі Степаном Скрипником. До її складу увійшли відомий письменник Улас Самчук, провідні діячі ОУН (б) Ростислав Волошин, Омелян Грабець і Сергій Качинський. Того дня було створено Тимчасову адміністрацію УПЦ, яку очолив Архиєпископ Полікарп (Сікорський).
1942 року Степан Скрипник у Катедральному соборі Андрія Первозваного у Києві був хіротонізований на Єпископа Переяславського УПЦ. 1949-го він очолив УПЦ в Америці та добився об’єднання з єпархією Архиєпископа Іоана (Теодоровича) на соборі в Нью-Йорку того ж року. Владику Іоана було обрано Митрополитом УПЦ у США, а його — заступником митрополита та головою Консисторії. Збудував церковно-меморіальний комплекс у Саут-Бавнд-Бруку, яким опікувався до кінця свого життя.
На Всеукраїнському православному соборі в Києві 6 червня 1990 року, за участі понад 700 делегатів із усієї України Мстислава обрали патріархом Київським і всієї України. Після створення 1992 року УПЦ КП він проголошений її предстоятелем із титулом патріарха. 1992-го владика передав прапор 3-ї Залізної дивізії Дієвої армії УНР новоствореній українській армії.

Ларіон Костенко

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...