Новини для українців всього свту

Monday, Jun. 1, 2020

У Нью-Йорку вшанували Шевченка

Автор:

|

Березень 27, 2019

|

Рубрика:

У Нью-Йорку вшанували Шевченка

Учні «Світлички»

Українці Нью-Йорку урочисто відзначили 205 років із дня народження Тараса Шевченка. З цієї нагоди тут відбулося чимало заходів. В Українському інституті Америки відбулися три Шевченківські конференції, присвячені творам Кобзаря. Український драматичний театр народного артиста України Івана Бернацького представив виставу «Катерина».
Щорічне Шевченківське свято відбулося в Школі українознавства Об’єднання українців Америки «Самопоміч», де свої виступи показали учні від «Світлички» до 11 класу. Свято розпочалося урочистим зверненням директора школи маг. Івана Макара до учнів, батьків і гостей, серед котрих були Наталія Дума, голова товариства «Самопоміч», спонсор нашої школи, о. Еміліан Дорош, настоятель храму Св. Юра, з такими словами: «В історії назавжди залишаються імена, які з гордістю вимовляє, пам’ятає і шанує людство. До них належать й ім’я великого українського поета Тараса Шевченка. Увесь свій могутній талант він присвятив служінню українському народові».
У виконанні учнів школи пролунали вірші «Тополя», «Вічне слово Тараса», «Уклін тобі, Тарасе», пісні «Бандуристе, орле сизий», «Мій рідний край», «Мова рідна», а також цікаві факти про життя Кобзаря. Захоплюючу сценку приготували учні 9-10 класів «Жінки в житті Шевченка» під керівництвом опікунів класів Олі Матвіїшин та Анастасія Антонів. Дівчата, граючи ролі жінок Шевченка, мали одяг, притаманний тій країні, звідки походила та чи інша красуня. Зокрема, з Німеччини, Польщі, царської Росії, ну, й, звісно, з рідної України.
Учні під орудою Елі Романишин, вчительки співу та дириґентки, та п. Анастасії Антонів, вчительки літератури, котра грала на фортепіано, наповнили концертну залу музикою та співом. Ведучою цього концерту була Валентина Глушак, вчителька історії України. На закінчення учні 2-7 класів виконали прекрасну пісню «Тарасова весна». Вся школа та гості свята заспівали невмирущий «Заповіт», який для українців став настановою зберегти мову народу, його звичаї, його пісні та пронести все це через віки.

Валентина Глушак

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply