Новини для українців всього свту

Wednesday, Jan. 20, 2021

У Гантері відзначили річницю відновлення незалежності України

Автор:

|

Вересень 04, 2014

|

Рубрика:

У Гантері відзначили річницю відновлення незалежності України
Отець Степан Попко читає промову Петра Порошенка

Отець Степан Попко читає промову Петра Порошенка

У неділю 24 серпня ц. р. разом із українцями всього світу парафіяни церкви Св. Івана Хрестителя у Гантері гідно та родинно зустріли чергову річницю відновлення незалежності України. Під впливом сучасних подій, хоч і напружених, панував особливий, інтимний, настрій у парафіяльній залі «Ґражда», де зібралося чимало людей на концерт, присвячений святу.

Зворушливим виконанням американського й українського гімнів концерт відкрила Христина Боднар-Шелдон. Священик о. Степан Попко, сам із Нового Роздолу Львівської області, прочитав промову Президента України, яку той виголосив у Києві. У ній глава держави наголосив на тому, що Україна не запрошувала війну на свою територію й що її пріоритетом є мир і злагода. Петро Порошенко також додав, що поряд з Україною стоять друзі — Європейський Союз, США й інші держави.
Потім під гітару о. Степан Попко та Степан Коростіль заспівали мелодійну та патріотичну пісню «Роки проминули, як бистра вода» Івана Лашка. Славні та влучні слова поета Володимира Сосюри пролунали завдяки декламації Наталією Коростіль вірша «Любіть Україну».
Щойно повернувшись із ціломісячної сімейної подорожі в Україну, Ксеня і Тарас Ференцевичі поділилися своїми враженнями та спогадами від прогульки, зокрема від перебування у Києві, Львові, Стрию та Карпатах. Наголошуючи на непевному, воєнному, стані в державі, конфлікті з Росією, появі переселенців на заході України, доповідачі все ж таки добрим словом сповістили про тих українців, котрі оптимістично і зі сильним почуттям обов’язку своїми патріотичними вчинками підтримують Революцію гідності, яка почалася на майдані Незалежності торік.
Люба та Лев Ференцевичі додали свою оцінку подій виконанням пісеньки про півника, який заспав. Цього вони навчилися на однотижневому пластовому таборі у Карпатах.
Преславну «Червону руту» Володимира Івасюка заспівали о. Степан Попко й Степан Коростіль, а наприкінці о. Степан промовив до парафіян про те, що в цей тривожний для всіх час треба мати віру в Господа й необхідно молитися, особливо за те, щоби «вороги повернулися на праведну дорогу». Концерт закінчили молитвою «За все Тобі я дякую» за участю всіх присутніх.
Зустріч продовжилася після концерту, коли при каві парафіяни між собою ділилися враженнями, новинами та думками про Україну.

Ксеня Ференцевич

Підписи до фото:
Hunter Photo 1 — Парафіяни співають гімни Америки й України
Hunter Photo 2 —
Hunter Photo 3 — Отець Степан Попко співає молитву «За все Тобі я дякую»
Hunter Photo 4 — Наталя Коростіль читає вірш Володимира Сосюри «Любіть Україну»

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply