Новини для українців всього свту

Sunday, Jan. 24, 2021

У Чикаґо вшанували захисників України

Автор:

|

Жовтень 19, 2017

|

Рубрика:

У Чикаґо вшанували захисників України

Комітет із відзначення 75-річчя УПА у Чикаґо

На обійсті Української православної церкви Київського патріархату св. Андрія Первозванного у містечку Блумінгдейл, неподалік від Чикаґо, відбулася церемонія відзначення державного свята Дня захисника України та 75-ї річниці створення Української повстанської армії (УПА). Заходи організувало Генеральне консульство України в Чикаґо та Український конґресовий комітет Америки (відділ Іллінойс).
На церемонію прибули: владика Венедикт Алексійчук, єпископ Української католицької єпархії св. Миколая; генерал-майор Володимир Гаврилов, аташе з питань оборони Посольства України в США; Ігор Козак, колишній член Збройних сил Канади; Олександр Місюра, Роман Гаврилюк і Леонід Хмельков — захисники України, котрі проходять у Чикаґо реабілітацію; духовенство представники всіх громадських організацій діаспори, української громади Чикаґо та передмість.
Церемонія розпочалася покладанням квітів до пам’ятника «Небесній сотні» та героям України», де після виконання сумівським хором ім. Миколи Павлушкова й усіма присутніми гімну Америки та гімну України, владика Венедикт відправив панахиду за героїв, котрі віддали життя за Батьківщину. Він звернувся до присутніх зі словами: «Дякуймо Господу, що зібрав нас сьогодні тут. Дуже важливо, що ми прийшли вшанувати наших героїв. Не можна зробити якесь добро, нічого не втративши. Ті, хто йшли на боротьбу, були свідомі, що можуть втратити найбільше — своє життя. Для нас немає небезпеки втрати життя, бо живемо в мирній державі. Тому кожен із нас має не лише віддавати пошану героям, а й уподібнюватися до них, чимось жертвувати, щось зробити для Бога, для людей, для українського народу. Вічна пам’ять героям!»
Із вітальним словом до присутніх звернулася Лариса Герасько, генеральний консул України в Чикаґо. «Відзначення Дня захисника України — це свято усіх героїв, які відстоювали нашу свободу впродовж багатьох століть, свято тих, хто зараз перебуває на передовій, свято волонтерів, лікарів, свято кожного, хто допомагає Україні та українській армії», — наголосила вона.
Від імені Збройних сил України (ЗСУ) присутніх привітав Володимир Гаврилов. «Ми будували все з нуля. Я впевнений, що українська армія спроможна витримати будь-який тиск із боку Росії», — зазначив він і запевнив, що дуже скоро окуповані Донбас і Луганськ, а також окупований Крим будуть знову з нами.
Генерал нагородив о. Бурядника, настоятеля храму Української греко-католицької церкви Святого Йосифа Обручника медаллю Міністерства оборони України «За сприяння ЗСУ». Микола Бурядник разом із створеним при парафії «Фондом захисту Героїв», упродовж минулих років надавав допомогу воїнам антитерористичної операції та родинам загиблих, тепер опікується пораненими, котрі прибувають із України на реабілітацію. Від імені хлопців, котрі перебувають на реабілітації, українській громаді за таку допомогу подякував Леонід Хмельков, лейтенант повітряно-десантного полку ЗСУ.
Почесною грамотою «За вагомий внесок, самопожертву й ініціативу у підтримці боротьби українського народу за свою незалежність, самостійність і самобутність, а також за активну участь у наданні матеріально-технічної допомоги українським військовим та опіці над дітьми загиблих» були нагороджені: Богдан Троян, Михайло Глебів, Ярослав Дзвіник, Пітер Блендоногий, Тетяна Морозенко, Пет Кузьмак, Мирослав Рупташ, Олександр Тарабанський, Ольга Рожок, Марія Іванець і Світлана Остапенко.
Іван Яресько, голова парафіяльної управи катедри св. Андрія Первозванного, зачитав привітання від сенатора Теммі Дакворт, в якому та звернулася до українців США зі словами підтримки. З вітальним словом до присутніх звернувся Ігор Дячун, голова УККА (відділ Іллінойс) та голова Організаційного комітету свята.
Після цього церемонію відзначення державного свята України перенесли на церковний цвинтар, де відбулися освячення пам’ятників і салют із рушниць. Мистецька програма відбулася у прицерковній залі. Школа українського танцю «Іскра», ансамбль бандуристок «Чар-зілля», школа гри на бандурі, українська громадська організація «Помаранчева хвиля» й ансамбль «Елегія» підготували концерт. Хор при осередку Спілки української молоді ім. Павлушкова (дириґент — Володимир Попович), разом із усіма присутніми виконав твір «Ой у лузі червона Калина» та в’язанку повстанських пісень.
Богдан Юринець, член 31-го відділу Організації оборони чотирьох свобід України, виступив із промовою «Великі заповіти Героїв України». З промовою на тему «70-та річниця масової депортації родин українських націоналістів» виступив Володимир Сергійчук, український історик, політик і письменник. З промовою, яку присутні супроводжували бурхливими оплесками, виступив головний доповідач Ігор Козак. «Я часто буваю в Україні і хочу сказати, що зараз ЗСУ перебувають на дуже високому рівні, хоч і є ще нестача сучасної зброї. Ми працюємо над тим, щоб Вашинґтон дав Україні летальну зброю. Та впевнений, якщо Трамп не дасть цієї зброї, як свого часу не дав Обама, то незабаром настане час, коли Україні не буде потрібна ця зброя, бо вже матиме свою», — наголосив промовець.
У часи Революції гідності та з початку російської аґресії п. Козак працював одним із радників офісу прем’єр-міністра Стівена Гарпера, займався питаннями допомоги Україні з боку Канади. Тепер він експерт із військово-політичних питань та активний громадський діяч. Його діяльність спрямована на взаємодію з членами парламенту Канади та Конґресу США як радника з українського питання. Ігор Козак є одним із співзасновників фонду «Друзі сил оборони України». За кілька років свого існування фонд акумулював понад 1,5 млн USD, працює адресно з окремими волонтерськими організаціями в Україні, надає допомогу родинам поранених бійців і безпосередньо бійцям у зоні бойових дій. Свою промову п. Козак завершив знаменитими словами президента Кеннеді: «Не питай, що Батьківщина зробила для тебе, а спитай себе, що ти зробив для Батьківщини?»

Петро Ковтун

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply