Новини для українців всього свту

Saturday, Oct. 24, 2020

Твори 20 мистців показали в Сан-Франциско

Автор:

|

Травень 01, 2013

|

Рубрика:

Твори 20 мистців показали в Сан-Франциско

Із 20 по 30 квітня в Сан-Франциско, у Ґалереї народного мистецтва, пройшла міжнародна виставка сучасного українського мистецтва, на якій було представлено твори 20 українських художників. Ці витвори мистецтва були відібрані на конкурсі 2012 року SNAC Ukraine 2012, який оголосила соціальна мережа Social Network Art Competition (SNAC). На конкурс надійшло 150 пропозицій, і шляхом голосування в соціальній мережі з них було відібрано до фіналу твори 20 мистців. У журі були мистецтвознавці Паскаль Тесейрі, Ґі-Клемент Коген, Сільван Амбар і інші, а також директор ґалереї Алі Меамар і віце-консул України в Сан-Франциско Яна Парубець. 

У проведенні виставки допомагали Генеральне консульство України в Сан-Франциско, місцеві українські художники, зокрема Наталія Тягло, яка народилася в Києві й десятирічною дівчинкою приїхала до США. Вона теж була учасницею виставки з полотном «Ми кривого танцю йдемо». Наталія Тягло закінчила школу мистецтв у Сан-Франциско й університет у Берклі за спеціальністю «Психологічна лінгвістика». Вона також навчалася 2011 року у львівській майстерні Сергія Іванова, де ознайомилася з українською символікою та створила серію полотен «Український дух без кордонів». Твори Наталії Тягло демонструвалися на виставках у Каліфорнії й у столиці США Вашинґтоні.
Учасниками виставки були також Ігор Микула, Євгенія Нейберг, Вікторія Плотнікова й інші мистці. До Сан-Франциско приїхала із Черкас мисткиня-вишивальниця Тетяна Черевань із диптихом «Виростеш ти, сину». Вона народилася 1975 року, фах здобула в художньо-технічному коледжі та коледжі підприємництва, приватно навчалася у відомих художників. Гроші на її поїздку до США надав посадник Черкас Сергій Одарич, а сукню для вернісажу — Наталя Ляпкало. Удома на неї чекають чоловік Сергій і двійко дітей. А в Америці її гостинно зустріли у своєму домі Наталія Тягло з мамою Оксаною та сестрою Лесею. Обох мисткинь запросили до Генерального консульства України, де їх вітав Генеральний консул Сергій Альошин. Вони були також гостями відомої української художниці, заслуженого діяча мистецтв України Катерини Кричевської-Росандіч.

Ларіон Костенко

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply