Новини для українців всього свту

Tuesday, Oct. 22, 2019

ТУСМ відновило діяльність

Автор:

|

Березень 01, 2012

|

Рубрика:

ТУСМ відновило діяльність

У США після 20-літньої перерви відновило свою діяльність Товариство української студіюючої молоді імені М. Міхновського (ТУСМ), що об’єднує молодих представників місцевої української громади. Офіційне представлення відновленого ТУСМ відбулося за участю голови товариства Миколи Глушка, секретаря Дмитра Ленчука та скарбника Юстина Пиза 11 лютого в Нью-Йорку в рамках урочистого відзначення 100-ліття від дня народження прем’єра Українського Державного Правління, очільника Антибольшевицького блоку народів (АБН), Голови Проводу ОУН (б) Ярослава Стецька.

У присутності провідників ОУН (б), Світової конференції українських державницьких організацій (СКУДО) й Організації оборони чотирьох свобод України (ООЧСУ), представників численних національних культурно-просвітницьких осередків, молодіжних організацій і української інтелігенції голова ТУСМ заявив: «Мета нашого товариства — не тiльки пiдтримувати права студентської молодi в Українi, але також через державнi суспiльнi органiзацiї захищати самостiйну соборну українську державу».

Посилаючись на видатного політичного та громадського діяча Миколу Міхновського, ім’я якого носить товариство, п. Глушко наголосив на винятковiй важливостi єднання українського суспiльства: «Микола Мiхновський якось сказав, що без сили нема права, щоби здобути право, треба мати силу. Ми, як українська громада, є силою. Якщо ми не можемо разом спiвпрацювати, тодi нiколи не здобудемо права на самостiйну соборну українську державу». Відтак голова ТУСМ закликав усiх до співпраці задля побудови «українського права». Найближчим часом товариство планує оголосити план своєї діяльності на поточний рік, а також розповісти про спільні заходи з партнерськими організаціями в США й Україні.

Товариство української студіюючої молоді імені М. Міхновського — студентська ідеологічна націоналістична організація, заснована в грудні 1949 року в м. Ляйпгаймі (Федеративна Республіка Німеччина) із числа членів і прихильників Закордонних частин ОУН. З 1955 до 1989 рр. осідок Головної управи ТУСМ перебував у США. У різні часи головами товариства були відомі громадські діячі діаспори —Г. Васькович, М. Кравчук, В. Будзяк, Б. Кульчицький, Б. Футала й А. Лозинський.

Прес-служба ТСУМ

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...