Новини для українців всього свту

Tuesday, Oct. 27, 2020

Три дні пісень і танців у Нью-Йорку

Автор:

|

Травень 23, 2013

|

Рубрика:

Три дні пісень і танців у Нью-Йорку

Уже 37-й раз з’явилася сцена на розі вулиць Шевченка та Сьомої в Нью-Йорку, де 17-19 травня ц. р. відбувся щорічний «Український фестиваль» української католицької церкви Св. Юра. Свято української пісні та танцю збіглося в часі з масовими гуляннями в нижній частині Мангеттена, де на кількох вулицях було припинено автомобільний рух і розгорнуто осередки розваг і торгівлі. Завдяки цій події багато американців завітало й на звуки українського співу й на Сьому вулицю, уздовж якої теж тривав продаж українських пам’яток. Гостей приваблювали національні страви, приготовані Сестрицтвом церкви на чолі з Іванною Ковч. Також в українській кухні «Стріча» їх частували Іванка Заяць, Марія Василик, Галина Лещук та інші господині.

Свято спонсорували Українська федеральна кредитова кооператива «Самопоміч», сім’я Дробенків (компанія послуг і пам’яток «Арка»), д-р Тарас Одуляк, Юлія й Іван Росцішевські, World Direct Telekommunications, Two Bridges Neighborhood Council і інші.
Допомогли в проведенні фестивалю Український конґресовий комітет Америки (президент — Тамара Олексій) і його відділ у Нью-Йорку (голова — Іванка Заяць), «Марійська дружина» (Ліда Парфенюк), Організація оборони чотирьох свобід України (голова — Степан Качурак), Союз українок Америки (президент — Мар’яна Заяць), парох церкви Св. Юра о. Бернард Панчук, інші численні організації та добродії, а також добровольці, які прибирали вулицю й ліпили вареники.
У центрі свята була прикрашена фестивальним транспарантом сцена, на якій відбулося п’ять великих концертів. У їх підготовці взяли участь директор програми Анна Бачинська, директори Академії св. Юра о. Петро Шишка й початкової школи при церкви Св. Юра сестра Теодозія Луків, адміністратор церковної канцелярії Ірка Гордеєва й управитель Ірена Савано, репетитор Марія Маслович, Шати для хору приготувала Дарія Ґенза. Андрій Стасів (голова фестивалю), Віка Гордеєва й Ольга Жураківська були ведучими концертів.
Фестиваль дав нагоду ще раз показати оточуючим майстерність танцювальних колективів, які провадять у школах танцю професійні хореографи Андрій Цибик («Іскра» у Виппані з Нью-Джерзі, «Світанок» у Нью-Йорку, «Цвітка» в Рокланд-Кавнті штату Нью-Йорк), Григорій Момот («Барвінок» у Савт-Бавнд-Бруку з Нью-Джерзі, «Весна» в Нью-Йорку, «Калинонька» в Стемфорді з Коннектикуту), Орландо та Лариса Паґани («Трембіта» в Йонкерсі штату Нью-Йорк, «Сузір’я» в Пасейку з Нью-Джерзі, «Мрія» в Гемстеді штату Нью-Йорк‚ а також «Сизокрилі» зі школи танців імені Роми Прийми-Богачевської ), Надія Лемеґа («Червона калина» в Джерзі-ситі та «Веселка» в Перт-Амбої штату Нью-Джерзі), Ярко Добрянський («Річка» в Перт-Амбої), Школа бального танцю Наталі Лемішки й танцювальний ансамбль «Бабаросин» з Нью-Йорка, «Чорнобривці» зі Стейтен-Айленда штату Нью-Йорк. Виступ «Сизокрилих» став можливим завдяки грантові Ради мистецтв штату Нью-Йорк. Звукорежисером концертів був Віктор Сидір із помічниками.
На фестивалі було представлено дівочий хор церкви Св. Юра (керівник — Анна Бачинська), хор початкової школи Св. Юра (керівник сестра Бернарда), хор церкви Св. Юра (дириґент — Андрій Добрянський), до співу були запрошені Наталя й Данило Блищаки, Владислав Чорний, Мирося Греб, Божена Дерґало, Софія Найда, сестри Орос, Максим Лозинський, Володимир Добак і Христина Шафранська.
Я побував на суботньому концерті, який відкрили крихітні артисти зі «Світлички» 83-го відділу Союзу українок Америки під керівництвом Дарії Ґензи. Чарівне враження справили діти в українських строях на тлі висотних будівель Мангеттена. Молоді глядачі бурхливо схвалювали бальні танці «Києве мій», «Гуцулка Ксеня», «Знову твіст», «Літній вальс», які підготувала зі своєю школою Наталя Лемішка. Гостей приваблювали народні танці різних реґіонів України в притаманних тамтешнім мешканцям строях — запорізькі, полтавські, гуцульські, буковинські, подільські, закарпатські й, звісно, гопак. Були також жартівливі танці «Мишки і кіт» («Сузір’я»), «Бабин борщ» («Трембіта») тощо. Після суботніх концертів відбулася забава, на якій грав гурт «Анна Марія».

Ларіон Костенко

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply