Новини для українців всього свту

Friday, Dec. 4, 2020

Синьо-жовті прапори в американському небі

Автор:

|

Серпень 27, 2015

|

Рубрика:

Синьо-жовті прапори в американському небі
Гості фестивалю під час концерту

Гості фестивалю під час концерту

Українська євангельська церква (пастор — Сергій Папірник) 21 серпня ц. р. запросила численних гостей у Савт-Рівер (штат Нью-Джерзі) на Український фестиваль із нагоди Дня незалежності України, який відбувся на площі, безкоштовно наданій місцевою православною церквою св. Петра і Павла. Ще до урочистого відкриття свята гостей приймали у наметах, де можна було побачити речі, ярину й інші атрибути української оселі, придбати сорочки-вишиванки, дівочі віночки та прапорці за програмою допомоги Україні (їх продавала Анастасія Шийко-Боруш), позначити на мапі Україні місце свого походження (найбільше синьо-жовтих позначок з’явилося на Буковині та Волині). Для дітей було створено майданчик для розваг із театром, батутом і повітряним замком.
Фестиваль відкрив Алекс Папірник, спільну молитву за Україну провів Роман Близнюк. Світлана Крищук, Оксана Шафар, Наталя Попович та інші куховарки запросили гостей до обіду, на який вони приготували борщ із пампушками, вареники та голубці.
На сцені почалося концертне дійство. Концерт вів Олег Папірник. Спершу українські пісні співав дитячий хор під керівництвом Ірини Папірник і Діани Близнюк, потім вийшла молодіжна група на чолі з Наталею Потапчук із піснею «Україна, благословенна Богом земля». Марія Козак розповіла про деякі події історії України. Хвилюючою була зустріч із Леонідом Якобчуком, почесним професором Національного університету «Острозька академія», котрий розповів про християнське просвітництво в сучасній Україні. Його книги запропонували учасникам фестивалю.
Багато гостей прийшли на свято в українському народному одязі і десятьох із них обрали для конкурсу на найкращі шати. Кожному дали номер, а голосування проводили глядачі, обираючи номер учасника, котрий сподобався. Організатори свята провели невелике соціологічне опитування та вікторину про Україну.
Олег Сорокопуд, котрий 13 років тому приїхав зі Снятина, купив на фестивалі вишивану сорочку, книжку д-ра Якобчука з автографом автора і сказав, що дуже задоволений святом. Такі думки висловили й інші учасники свята.
23 серпня Консисторія Української православної церкви США, парафія Церкви-пам’ятника св. Андрія Первозваного, Сестрицтво Покрови Богородиці й Український історико-освітній центр провели в Савт-Бавнд-Бруку (штат Нью-Джерзі) свято на честь Дня Незалежності України. Після Служби Божої діти винесли на площу прапори США й України, підняли їх на щогли і випустили в небо 240 синьо-жовтих кульок.
Молитву біля літньої сцени провів Єпископ Даниїл (Зелінський). На святі були також Митрополит Антоній (Щерба), віце-консул України в Нью-Йорку Костянтин Ворона з дружиною та сином, священики та громадські активісти. Священик о. Іван Лишик роздавав бюлетені з інформацією з історії України. На святі можна було придбати пам’ятки, книги, а сестрицтво на чолі з Лесею Сівко приготувало обід.
На відкритті святкової програми Христина Махно заспівала гімни США й України. Пізніше вона брала участь у концерті з в’язанкою українських пісень. Головну частину концерту склали танці у виконанні учнів різних вікових груп Школи українського танцю «Барвінок», якою керує Григорій Момот. З добіркою музики та пісень виступив гурт «Коріння» (керівник — Галина Щепко) з штату Нью-Йорк, у якому співали Роксолана, Зоя та Стефан Щепки. Вела концерт Наталя Гончаренко, директор Українського історико-освітнього центру.
24 серпня в «Українському селі», що у Сомерсеті (штат Нью-Джерзі), відбулося урочисте підняття прапорів США й України під спів гімну України. Учасники святкувань прийшли у святковому українському одязі.

Ларіон Костенко

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply