Новини для українців всього свту

Tuesday, Oct. 15, 2019

Святий Миколай прийшов до школи

Автор:

|

Грудень 27, 2012

|

Рубрика:

Святий Миколай прийшов до школи

Упродовж грудня в українські школи приходив св. Миколай, шукаючи чемних дітей, аби підбадьорити їх і обдарувати. 22 грудня він побував у Школі українознавства при українській православній церкві-пам’ятнику Св. Андрія Первозванного в Савт-Бавнд-Бруку (штат Нью-Джерзі).

Для зустрічі з дітьми св. Миколай скористався приємною нагодою — цього дня в Культурному центрі при консисторії Української православної церкви в США відбувався шкільний Різдвяний концерт. Коли всі його
учасники вийшли на сцену, настоятель храму о. Юрій Сівко проголосив молитву, яку разом із ним повторювали діти. Потім почалися співи та декламації. Діти співали хором, у гуртах і поодинці. Свою сценічну майстерність продемонстрували всі — від наймолодших Ані Гакало й Марії Барабаш до випускниці цього навчального року Юлії Кріцак. У виконанні хору прозвучали пісні «Передзвін», «Зимова пісенька» й інші твори.
На сцені побували Марта Галагоза, Христя й Іванка Старожитник, Зоряна та Денис Гаргаси, Юля Павлюк, Олесик Брандафі, Наталя Волощак, Ярина Желізко, Юля та Марія Лазуки, низка інших учнів. Зі солоспівом
виступила Вероніка Наливайко.
У програмі було кілька театралізованих дійств. Передусім діти прикрашали ялинку, під якою з’явився зайчик — Кароліна Кайтан, а слідом за нею — ціла група веселих і співучих зайченят. Надовго запaм’ятають цей день Максим Левицький, Микола Коваленко, Мар’ян Зінко, Денис Любка й інші учні.
Було показано, як минає Святвечір в українській сільській хаті, де «господарі» Катя Гакало й Юрій Проць молилися з малими дітьми, готували святкову вечерю, а потім приймали великий гурт колядників із зіркою. І саме цієї миті до залі завітав св. Миколай. Його запросили на сцену, де він привітав дітей, а вони заспівали для такого бажаного гостя.
Після колядування Галина Маринець, директор школи, попросила вийти на сцену вчителів, які готували свято, а також почесних гостей — о. Юрія Сівка; його дружину Лесю Сівко, управительку місцевої філії кредитівки; Зенона Галькевича, голову Організації оборони Лемківщини; Романа Гірняка, колишнього директора школи, — щоби подякувати їм за роботу в школі та допомогу їй.
Далі настала найприємніша подія — св. Миколай роздавав дітям подарунки. У його ролі виступав Володимир Степовий. А Андрій Шевченко, голова батьківського комітету вручив різдвяні презенти всім учителям і працівникам школи. У залі гості купували солодощі, які приготували до святкового столу батьки учнів.

Лев Хмельковський

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...