Новини для українців всього свту

Tuesday, Jun. 2, 2020

Свято починається з дітей

Автор:

|

Грудень 24, 2014

|

Рубрика:

Свято починається з дітей
На свято прийшли виконавчий директор компанії «Міст» Наталя Брандафі з сином Олесем

На свято прийшли виконавчий директор компанії «Міст» Наталя Брандафі з сином Олесем

Минулого тижня до українських шкіл Америки прийшов Святий Миколай із вітаннями та подарунками для чемних дітей. З учнями Школи українознавства при парафії Св. Андрія Первозванного він зустрівся в Культурному центрі консисторії Української православної церкви в США в Сомерсеті (штат Нью-Джерзі).

Діти за допомогою вчительок співу Оксани Наливайко та Соломії Тимчишин й інших досить численних помічників (це – батьківський комітет на чолі з Олегом Черненком, Сестрицтво св. Покрови, звукорежисери Дмитро Шевченко і Роман Борса й інші) підготували для Святого Миколая, батьків і гостей великий концерт.
Уся школа вийшла на святково прикрашену сцену. Дійство відкрила директор школи Галина Маринець. Священики Юрій Сівко та Василь Пасакас разом із учнями й усіма присутніми виголосили молитву, потім діти заспівали і на той спів прийшов Святий Миколай, утомлений далекою мандрівкою. Його всадовили у зручне крісло, і школярі почали співати й читати різдвяні вірші. Виступали солісти, передшкілля-садочок й окремі класи. Участь уконцерті брала вся школа. Особливо сподобався глядачам вертеп у Вифлеємі, коли на сцену вийшли у традиційних строях Діва Марія з Немовлям, Йосиф, янголи, пастухи та східні мудреці. Шати для акторів підготували Оксана Наливайко й Слава Данищук.
Наприкінці свята, коли вже Святий Миколай вирішив роздати дітям подарунки (гості старшого віку пригадували, що раніше в Україні поряд із ним був чортик, котрий вручав різки тим дітям, що росли неслухами), його випередили Зенон Галькович, фінансовий директор Української федеральної кредитової спілки в Нью-Йорку, і Леся Сівко, управитель філії цієї кредитівки у Савт-Бавнд-Бруку, котрі передали школі й учням грошові дари від цієї фінансової установи.
Головною окрасою свята була безпосередність дітей. Їхня поведінка на сцені подарувала святковий настрій не лише батькам, а й усім присутнім у залі. Коли Святий Миколай зайняв своє місце в кріслі й діти вже покидали сцену, вони кидалися дідові в обійми, тиснули руки та цілували. Але діти є діти: у кожного – своя вдача. Одні сумирно стояли на сцені під час співу або виразно соромилися своєї появи на людях, інші – стрибали, підтанцьовували, вітали ручками батьків, милувалися сукнями сусідок, навіть забували свої віршики. Усе це надавало концертові неповторного колориту, якого не буває у виступах дорослих співаків. Радість зі сцени спливала у залу. А там діяв рідзвяний базар із солодощами та смачними стравами.

Ларіон Костенко

 

 

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply