Новини для українців всього свту

Tuesday, Oct. 20, 2020

СУМ Джерзі-ситі вшанував 80-ту річницю Голодомору

Автор:

|

Квітень 04, 2013

|

Рубрика:

СУМ Джерзі-ситі вшанував 80-ту річницю Голодомору

Осередок СУМ імені Лесі Українки в Джерзі-ситі активно включається в життя своєї громади. Протягом кількох місяців було організовано низку заходів. Як ми знаємо, 2013-й є роком пам’яті жертв Голодомору. Осередок розпочав ушанування 80-ї річниці Голодомору панахидою в церкві Святих Петра і Павла, яку відслужив о. Василь Путера.

Після панахиди головний виховник осередку, подруга Олена Тилко-Галькович за допомогою дружинників і юнацтва організувала святкову програму, присвячену цій даті. У програмі взяли участь юнацтво, члени громади а також були запрошені гості — Алла Куцевич, родина Мигалко, Світлана Карпій і Оля Дроздяк, які виконали монтаж «Свіча пам’яті Голодомору». Головну доповідь зачитала голова осередку СУМ Оксана Бартків. Головний гість програми – свідок Голодомору Ніна Ковбаснюк.
У січні 2013 року осередок організував панахиду пам’яті Героїв Крут та святкову програму, присвячену проголошенню Незалежності УНР і ЗУНР 1918-го та 1919 року. На заняттях сумівці підготували жовто-сині прапорці зі зображеннями солдатів-героїв, а під час урочистої частини роздали їх присутнім. Кожен прикріпив свій прапорець до символічної могили героїв України.
Сумівці відвідали українські родини та місцеві українські установи з традиційною різдвяною колядою. Завітали з різдвяними вітаннями й до Українського народного союзу, головний офіс якого довгі роки був розташований у Джерзі-ситі, і до місцевого відділу кредитової спілки «Самопоміч», головний офіс якого міститься в Чикаґо.
Як і в минулі роки, цьогоріч осередок долучився до Великодних святкувань. Сумівці допомагали в проведенні Великоднього базару, а у Великодню суботу – організували почесну варту при Божому Гробі. Осередок і надалі буде активно допомагати будувати життя громади при парохії церкви Святих Петра і Павла в Джерзі-ситі й штату Нью-Джерзі.

Оксана Бартків

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply