Новини для українців всього свту

Wednesday, Aug. 12, 2020

Створено новий відділ юнацтва осередку СУМ у Чикаґо

Автор:

|

Серпень 13, 2015

|

Рубрика:

Створено новий відділ юнацтва осередку СУМ у Чикаґо
Булавний відділу «Маріуполь» Марко Крутяк приймає присягу

Булавний відділу «Маріуполь» Марко Крутяк приймає присягу

14 червня ц. р. залишиться історичним днем для Спілки української молоді (СУМ) в Америці, а особливо для осередку ім. Миколи Павлушкова в Чикаґо. Цього дня було офіційно засновано новий відділ юнацтва СУМ, який назвали «Маріуполь», і присвоїли йому порядкове число — 55.
Для загалу української громади годиться згадати кілька слів про діяльність СУМ в Америці, яка цього року вступила у 66-ту річницю своєї діяльності. Спілка в Америці була створена 1949 року. Основоположниками СУМ на американській землі були переселенці з Європи, члени ОУН-УПА, подвижники ідей Спілки визволення України (СВУ) та СУМ, керівниками яких були Сергій Єфремов і Микола Павлушков. Ці організації, що діяли в Україні в 1925-1930 рр., були ліквідовані на так званому Харківському процесі, а їхні провідники — відправлені на заслання та згодом знищені. На оригінальних ідеях членів СВУ-СУМ, головною метою яких була боротьба за незалежну українську державу, нове післявоєнне покоління 1946-го відновлює діяльність СУМ в Німеччині.
Починаючи з 1949 року по сьогоднішній день СУМ в Америці розрісся до великої потужної організації. Під час понад шестидекадної діяльності Спілка української молоді в Америці своєю діяльністю пишається. Всім відомо, що у Чикаґо успішно провадить свою діяльність один із найбільших та активніших осередків СУМ — ім. Миколи Павлушкова. В останні роки українська громада Чикаґо поповнилася новоприбулими з України, котрі включились у діяльність української громади, а їхні діти, вже народжені тут, вступали до наших шкіл українознавства та молодечих організацій. Водночас українські поселення в Чикаґо почали переміщатися за межі центру та стали творити нові центри за межами downtown. Багато родин, маючи дітей, охочих стати членами СУМ, почали перемовини з діючою управою осередку, щоб уможливити своїм дітям участь у сумівській виховній діяльності. Дуже допомогла в цьому парафія св. Йосифа Обручника, парохом якої є о. Микола Бурядник, котрий дуже прихильно поставився до такої ініціативи, та надав церковне приміщення для проведення сумівських сходин і занять. І так, за допомогою управи осередку СУМ та тогочасного голови Павла Бандрівського почалися контакти з Крайовою управою (КУ) СУМ і залагодження всіх адміністративних та організаційних справ для створення нового Відділу юнацтва СУМ, який організційно був би підпорядкований управі осередку СУМ ім. Миколи Павлушкова в Чикаґо. Залагодивши всі адміністративні справи КУ СУМ на своєму засідання у травні 2015 року формально винесла рішення та дала свою згоду на створення другого Відділу юнацтва осередку СУМ у Чикаґо. Тепер в осередку діятимуть два відділи юнацтва — первинний відділ «Одеса», порядкове число 2, та новостворений «Маріуполь».
Згідно з традицією закриття виховного сезону, 14 червня ц. р. відбувся День сумівської молоді. На цьому урочистому святі відбувся святочний апель, на якому юнацтво було відзначене за успіхи, здобуті під час виховного сезону. Було надано відзнаки за успішне складання юнацьких іспитів старшого та молодшого юнацтва, переведено церемонію переходу молодшого юнацтва у старше, а старшого юнацтва — у ряди дружинників СУМ. Особливо було визнано заслуги юнацтва у цьогорічному злеті СУМ, який відбувся в оселі СУМ в Елленвілі, і на якому поодинокі члени вибороли нагороди, а танцювальний гурток старших юначок здобув перше місце. У загальному заліку відділ «Одеса» на цьогорічному злеті здобув третє місце.
Кульмінаційною точкою програми було офіційне проголошення створення нового відділу юнацтва СУМ. Участь у цій церемонії взяв Юрій Микитин, голова КУ СУМ. Після прочитання святочного наказу КУ відбулося складання присяги, яку виголосив, тримаючи сумівський прапор, новопризначений булавний Марко Крутяк. З привітальним словом виступив д-р Микитин, котрий привітав членів новоствореного відділу юнацтва, а їх зараз налічується 80 осіб. Голова КУ також подякував о. Бурдяникові, батькам юнацтва, котрі довірили своїх дітей сумівському проводові та виховникам під орудою головної виховниці подр. Марійки Крутяк. На завершення з привітальним словом виступив новообраний голова осередку СУМ Тарас Дрозд із побажаннями успіхів у праці та гарного літнього відпочинку.
Крайова управа СУМ вітає новостворений відділ юнацтва СУМ, і бажає значних успіхів у праці на славу та благо нашої Спілки, української громади та нашої Батьківщини України!
Богдан Гаргай, світлина — Вікторії Кавки

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply