Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Tuesday, Mar. 19, 2019

«Союзівка»: десятий рік поспіль у гірській оселі

Автор:

|

Липень 21, 2016

|

Рубрика:

«Союзівка»: десятий рік поспіль у гірській оселі
Співає хор «Думка» за участі квартету бандуристок. Світлина Христини Сизоненко

Співає хор «Думка» за участі квартету бандуристок. Світлина Христини Сизоненко

У Центрі української спадщини «Союзівка» у Кергонксоні (штат Нью-Йорк) 8-10 липня відбувся десятий Фестиваль української культури‚ який організувала Українська народна фундація під патронатом Посольства України в США. Фестиваль відвідали понад 3 тис. гостей із багатьох штатів Америки — Нью-Йорку, Нью-Джерзі, Небраски, Нью-Гемпшира, Масачусетса, Ілінойса, Огайо, Пенсильванії, Меріленду, Делаверу, Коннектикуту, а також із Канади й України. Відчутною була більшість новоприбулих із Україні.
Дощова негода дещо засмутила організаторів‚ але не зашкодила святковому настрою гостей‚ котрих розважали на трьох концертах музикою‚ піснями та танцями хор «Думка» з Нью-Йорку‚ Академія танцю ім. Роми Прийми-Богачевської‚ співаки Оксана Муха зі Львова‚ Іво Бобул із Чернівців‚ Віктор Павлик із Теребовлі‚ скрипаль Василь Попадюк, бандурист Віктор Мішалов‚ вокаліст і музикант Олег Скрипка, музичний гурт «Удеч». На жаль, через візові проблеми не скористалися запрошенням гурти «Пікардійська терція» та «Воплі Водоплясова» з України. Концерти на дворі й у залі від вечора п’ятниці і двічі в суботу провадили Сергій Фоменко («Фома») та Лідія Кульбіда.
Офіційне відкриття фестивалю відбулося в амфітеатрі опівдні в суботу. Національні гімни США, Канади й України виконали Святослава Качарай і Андрій Гавданович із музичним супроводом скрипаля Василя Попадюка. Українські американські ветерани винесли прапори. Гостей вітали президент Українського народного союзу Стефан Качарай та управитель «Союзівки» Нестор Паславський. Академія танцю ім. Роми Прийми-Богачевської виконала танець «Привіт».
Вечірня програма почалася у амфітеатрі, але злива змусила всіх перейти до концертної зали «Веселка». Гості її заповнили вщерть і публіка раділа всім концертам, сама також співала та танцювала під майоріння українських прапорів. Несподіванкою була поява Олега Скрипки, котрий хоч без своєї групи «Воплі Водоплясова», та все ж потішив своїм виступом присутніх, акомпануючи собі на гітарі й акордеоні. Йому допомагав скрипаль Василь Попадюк.
Важливою подією став благодійний гала-бенкет «Солідарність із Україною» біля готелю «Львів» у п’ятницю за участі 120 гостей у гарно прикрашеному шатрі. Українська народна фундація провела його у співпраці з Українським католицьким університетом на користь реабілітаційного фонду, заснованого в пам’ять Маркіяна Паславського, котрий загинув на війні з Росією під Іловайськом на Донбасі.
У бібліотеці Головного будинку громадська організація «Разом» провела показ коротких кінофільмів про Україну Даміяна Колодія «Свобода або смерть!» — про події на київському Євромайдані та про подорож на східний фронт. Окрему програму про мистецтво, пісні та життя українського села представили мистці й артисти з «Нью-Палацу» (штат Нью-Йорк) під керівництвом Галини Щепко.
Змагання 13 учасників (серед них була й дівчина) з поїдання вареників провів Алекс Гутмахер. Переможцем став Влад Любчик із Ворчестера (штат Масачусетс), котрий з’їв 30 вареників за 58 секунд. Під час фестивалю діяв ярмарок‚ на 40 ятках якого було запропоновано вироби майстрів, представлений компанію «Міжнародні авіалінії України» й Союзом українок Америки. Головними спонсорами свята виступили Українська федеральна кредитова спілка «Самопоміч» із Нью-Йорку й Український народний союз, який також представив учасникам свята свої пропозиції щодо забезпечення життя, газети, приготував подарунки дітям і дорослим.

Ларіон Костенко

 

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...