Новини для українців всього свту

Sunday, Dec. 8, 2019

Славетний Київський камериний хор прибуває в Америку

Автор:

|

Жовтень 27, 2016

|

Рубрика:

Славетний Київський камериний хор прибуває в Америку

Київський камерний хор

Після кількох років перерви на Північноамериканський континент прибуває з гастролями Київський камерний хор, відомий в Україні як камерний хор «Київ», заснований у грудні 1990 року. Капелу професійних співаків очолює Микола Гобдич, випускник Київської консерваторії, лауреат Національної премії України ім. Тараса Шевченка, заслужений діяч мистецтв України. У програмах цього творчого колективу — українська та закордонна музика середньовіччя, ренесансу, бароко, класицизму, романтизму та сучасності. Хор провів понад тисячу концертних виступів на сценах 21-ї країни світу, здійснив записи та трансляції на багатьох радіо Європи та Національному радіо України. Вийшли у світ 40 компакт-дисків зі записами національної та закордонної музики, більшість із яких записано вперше.
Київський камерний хор співав у «Карнеґі-голі» (Нью-Йорк), Вашинґтонському національному соборі, Концертній залі Університету Дж. Мейсона (Вашинґтон). Рецензії на виступи хору публікували The New York Times, The Washington Post і провідні видання Європи.
Засновника та керівника хору Миколу Гобдича як безумовного лідера в царині відродження національної духовної музики ще називають мистецьким гетьманом. Він є активним оборонцем української богослужбової спадщини, видатним дириґентом, блискучим виконавцем, талановитим аранжувальником, невтомним організатором, людиною непохитної життєвої позиції та безмежної любові до України. Зі своїм духовним військом — славнозвісним Київським хором — він виконав і записав на компакт-диски 20 літургій, понад 130 духовних концертів, встановив абсолютний творчий рекорд у цій царині, зробивши внесок в українську та світову культуру хорового мистецтва, який важко переоцінити.
Тож Північноамериканські поціновувачі камерного співу мають рідкісну можливість почути один із найкращих хорів у світі, живі виступи, якого завжди запам’ятовуються і надовго залишаються разом із слухачами. Його концерти складають твори українських класиків, серед яких твори Миколи Дилецького, Дмитра Бортнянського, Кирила Стеценка, Валентина Сильвестрова, народні твори в обробці сучасних композиторів.
Київський камерний хор виступить у Чикаґо (28 жовтня), Клівленді (29 жовтня), Торонто (30 жовтня), Рочестері (1 листопада), Гартфорді (2 листопада), Бостоні (3 листопада), Нью-Йорку (5 листопада), Філадельфіі (5 листопада) і Вашинґтоні (6 листопада). У Чикаго, Бостоні та Клівленді хор виступатиме вперше.
Детальніша інформація про концерти — на сайті www.platinumconcerts.com. Інформація про організацію колективних відвідин виступів хору — за тел.: 1-844-466-2557. Квитки можна придбати в Інтернеті за адресою: www.ticketweb.com або перед початком концертів.

Іван Бескид

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply