Новини для українців всього свту

Thursday, Dec. 3, 2020

ШУ вітала гостя з Майдану

Автор:

|

Лютий 06, 2014

|

Рубрика:

ШУ вітала гостя з Майдану

Маючи намір краще усвідомити й у глибшому контексті представити учням напружені історичні події в Україні, школa українознавства (ШУ) ОУА «Самопоміч» у Нью-Йорку присвятила навчальний день 1 лютого темі Майдану. Програма дня зосереджувалася на дискусіях по класах і містила розповідь Олега Медуниці, народного депутата України й учасника протестів. 

Свою спільну підтримку Майданові всі учні та вчителі виявили синіми і жовтими стяжками, зав’язаними навколо рук, a дискусії закінчилися хвилиною мовчання за загиблими протестувальниками та молитвою за збереження миру в Україні.
Протягом дня молодші учні (дошкілля, 1-5-ті класи) разом із своїми вчителями обговорювали ситуацію в Україні та розглядали такі питання: що таке Майдан? чому люди там так довго стоять? за що багато людей віддало свої життя? хто такий герой і які його моральні риси? що таке основні права людини та як їх порушує нинішнє керівництво України? тощо.
Перед полуднем старші учні (6-12-ті класи) мали унікальну нагоду послухати розповідь п. Медуниці про розвиток Майдану й останні події там. Депутат Медуниця — із міста Сум, учитель за фахом. Він є членом партії «За Україну», входить до фракції «Батьківщина» у Верховній Раді, був обраний у 2012 р. і зараз виконує обов’язки заступника коменданта Майдану.
Олег Медуниця подав учням стислий підсумок подій про протест-революцію, що триває вже третій місяць поспіль. Він наголосив, що мітинґи на Майдані ініціювала саме молодь — студенти, журналісти й активісти, котрі першими постраждали від насильства з боку правоохоронців. Тому після ескалації протестів вимоги протестувальників змінилися: від бажання підписати Угоду про асоціацію з Європейським Союзом до домагання цивілізованої, законної держави, яка засуджує корупцію й не толерує брутальності, санкціонованої урядом.
Гість розповів, що окрім слів підтримки лише активна діяльність Європи та Сполучених Штатів (замороження коштів і майна, вичерпні санкції) допоможуть виконати вимоги Майдану, а саме — «усунути президента В. Януковича, припинити насильство щодо мітинґувальників, притягти до відповідальності та розслідувати всі факти загибелі людей і припинити інтеграцію з Росією, яку зараз проводить Янукович».
Депутат Медуниця додав, що сам Майдан є дуже самодостатнім і що волонтери «не опускають рук». Він пояснив, що Майдан — цікаве явище, місто всередині міста та, правдоподібно, одне з найбезпечніших місць протесту у світі завдяки самоохороні й дбайливим добровольцям.
Олег Медуниця розлог відповідав на чималу кількість запитань, зокрема про те, як сприймати схизм між заходом і сходом України («Майдан — це явище всієї України»), який прогноз російського втручання в справи Майдану після Олімпіади («Ми очікуємо, що після закінчення Олімпіaди, увага Росії може переключитися на Україну. Очікуємо напруги в Україні після 23 лютого»), про можливість великого нападу на Майдан («Спираємося на власні сили, усі під Богом ходимо»), кого оберуть наступним президентом («Якби зараз були вільні, чесні вибори, то їх виграла б Юлія Тимошенко. У неї – найбільший рейтинґ серед усіх. Якщо її не випустять, то, очевидно, може виграти Віталій Кличко, або Петро Порошенко, або Арсеній Яценюк»).
Останнє запитання задав Іван Макар, директор ШУ: «Як може школа та ми допомогти Майданові?» Олег Медуниця відповів, що грошові перекази підтримують Майдан, і підкреслив необхідність тиснути на американських урядовців. Він заявив, що публічні вислови підтримки сенаторів Джона Мак-Кейна й Крисa Мерфі, а також голови Державного департаменту Джонa Кері врятували Майдан, «бо, правду кажучи, якби не тиск і не принципова позиція політичних лідерів Сполучених Штатів, Майдан би вже давно розігнали».
2 лютого учні та вчителі ШУ взяли участь у панахиді за тими, хто загинув на Майдані, а також за загиблими у бою під Крутами 1918 року. Панахида відбулася в храмі Св. Юра, що на 7-й вулиці у Ню-Йорку.
У зв’язку з навчальними програмами, які зосереджуються на сучасних подіях в Україні, а також громадською активністю, учні ШУ у Нью-Йорку мають надзвичайну нагоду безпосередньо дізнаватися про те, що відбувається в їхній Батьківщині. Унаслідок цього вони стають носіями правди про Україну в американському суспільстві й завжди готові допомогти.

Ксеня Ференцевич

 

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply