Новини для українців всього свту

Sunday, Sep. 22, 2019

ШУ відкриває 65-й навчальний рік

Автор:

|

Жовтень 16, 2014

|

Рубрика:

ШУ відкриває 65-й навчальний рік

Випускники школи

Згадаймо слова українського письменника Євгена Сверстюка: «Чому нас так приємно вражають українські студенти, котрі приїжджають із Америки чи з Канади? Чому вони в чужій стихії зберегли український дух і мову? Чому їм нічого не треба пояснювати, наче наперед є моральна домовленість? У них живий релігійний корінь, і вони живі».
Урочистою відправою Святої Літургії у церкві Св. Юра відбулося відкриття ювілейного 65-го навчального року Школи українознавства (ШУ) ОУА «Самопоміч» y залі Академії св. Юра у Нью-Йорку. Зі святом першого дзвоника учнів і їхніх батьків привітали Іван Макар, директор ШУ, і Наталія Дума, адміністратор ШУ. Директор підкреслив важливість навчання, збільшення знань українознавства саме зараз та наголосив на тому, що «знання це — найкраща зброя проти ворога».
Із перших років перебування на Американському континенті імміґранти з України вибудовували своє організаційне життя, прагнучи з одного боку, адаптуватися до місцевих умов, а з іншого — зберегти свою етнонаціональну самобутність. Завдяки наполегливій і самовідданій праці українська громада в США створила сприятливі умови для свого культурно-національного розвитку.
Після Другої світової війни у зв’язку з новою хвилею еміґрації, значну частину якої становила інтелігенція, активізувалася діяльність українського шкільництва, що відобразилася у заснуванні першої ШУ при товаристві «Самопоміч» у Нью-Йорку. Її пріоритетним завданням було не лише дати дітям певний обсяг знань про Україну, протистояти асиміляції, але виховати повноцінних членів національної спільноти. Це завдання залишається актуальним і зараз.
Із призначенням 2011-го директором школи Івана Макара, розпочалась нова сторінка в історії школи. «Узявши за мету комунікативний підхід до навчання у вивченні основних дисциплін, ми поставили перед собою завдання зорієнтувати методику навчання на розвиток зв’язного мовлення, збільшення словникового запасу, вміння читати та писати українською, а також збільшити інтерес учнів до рідної культури, традицій і мови, зробивши кожну суботу бажаною для відвідин ШУ. Ми розпочали нашу співпрацю з того, що вирішили зрозуміти, як проходить навчальний процес у кожному класі, які програми, підручники та методи використовує учитель, наскільки і чи взагалі залучені батьки в навчальний процес дітей. Оглянули заняття в усіх класах, проаналізували роботу кожного вчителя. Після опрацювання зібраного матеріалу були розроблені та вдосконалені програми і методики викладання. Започаткували вчительські семінари. Для допомоги англомовним учням відкрили новий клас «Українська мова для початківців», який буде провадити п. Христя Горська-Макар», — розповіла Христина Васильків-Піхманець.
Школа українознавства налічує приблизно 200 учнів — від дошкілля до 12-го класу. 83-йвідділ Союзу українок Америки проводить заняття у «Світличці» для дітей від трьох до п’яти років. Тут наші малята вчаться першої молитви, українських пісень, казочок, танців та ігор. Тут вони знайомляться зі своїми першими друзями.
До складу проводу школи на 2014-2015 рр. входять: мгр. Іван Макар, директор; мгр. Христина Васильків-Піхманець, академічний заступник директора; мгр. Таля Даниш, член дирекції; Наталія Дума, адміністратор.
Учителі: Наталія Гуга, Уляна Ганущак, Оля Кіт-Вовк, Наталія Єзерська, Божена Побутська, Вікторія Слободян, Ганна Тупиця, Галина Галичанівська, Оля Матвіїщин, Валентина Глушак, Настя Антонів, Сергій Шокало та Михайло Барабаш. Релігію викладають Юля Брониська і Віра Юлик, співи — Еля Романишин, бібліотекою завідує Зоряна Винар. Вчительські асистенти — Ярина Глум та Оксана Бойко.
Навчання відбувається по суботах, від дев’ятої ранку до першoї пополудні, за адресою: 215 E. 6th Street, New York. Детальніша інформація — на шкільній веб-сторінці: www.ukrainianschoolnyc.org.
ШУ в Нью-Йорку існує вже 65 років завдяки самовідданій праці та підтримці сотень попередніх учителів, адміністраторів і батьків. Учні ШУ беруть активну участь у культурному, мистецькому та суспільному життю діаспори. Особлива подяка — товариству ОУА «Самопоміч» за щедру фінансову підтримку.
Те, якою буде школа завтра і через 65 років та якою буде Україна, залежить від кожного з нас, від нашого вибору за наших дітей. Запрошуємо всіх. Разом нас багато, нас не подолати. Слава Україні!
Прес-служба Школи українознавства ОУА «Самопоміч»

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...