Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Wednesday, Dec. 19, 2018

Школа українознавства «Самопоміч» у Нью-Йорку вшанувала жертв Голодомору в Україні

Автор:

|

Грудень 01, 2016

|

Рубрика:

Школа українознавства «Самопоміч» у Нью-Йорку вшанувала жертв Голодомору в Україні

Школа українознавства

«Ви прокинулися вранці і почуваєтеся дуже голодні, вчора ви не їли, і сьогодні мама не має що вам дати їсти. Перемезла гнила картопля вже закінчилася, лободи також нема, щоб зварити. Забрали все!» Так звернувся до учнів Іван Макар, директор Школи українознавства Об’єднання українців Америки «Самопоміч» у Нью-Йорк у пам’ять про десять мільйонів невинний жертв сталінського Голодомору-Ґеноциду в Україні у 1932-1933 рр. Застосовуючи ґеноцид проти української нації, Сталін мав на меті знищити національні, релігійні та ментальні цінності українського селянства.
Учергове наша школа згадала тих, хто впродовж довгого часу був забутий. Учні 11-го та 12-го класів прочитали вірші, пролунала пісня Оксани Білозір «Свіча», вся школа і батьки учнів вшанували хвилиною мовчання жертв цієї жахливої трагедії.
Після навчання у школі, учні взяли участь у щорічній ході в катедрі Св. Патрика перед початком Соборного молебню. Учні запалили свічки та принесли колоски пшениці як символ пам’яті про мільйони втрачених людських життів. Присутність на молебні двох свідків Голодомору, які пережили ті чорні роки, є тим живим доказом про нашу історію, яка довго замовчувалася. Українська громада у Нью-Йорку не дає світові забути про страхітливий голод в Україні — житниці Європи, про який було заборонено писати та навчати.
На молебні також був присутній представник американського уряду Чарльз «Чак» Шумер, Посол України в США Валерій Чалий із дружиною та представники Українського консульства в Нью-Йорку.

Валентина Глушак

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...