Новини для українців всього свту

Wednesday, Sep. 23, 2020

Сенатори — із думкою про Україну

Автор:

|

Квітень 02, 2015

|

Рубрика:

Сенатори — із думкою про Україну
о. Мирон Панчук, о. Микола Бурядник, конґресмен від штату Іллінойс Майк Квіґлі, владика Григорій Комар, о. Олег Кривокульський

о. Мирон Панчук, о. Микола Бурядник, конґресмен від штату Іллінойс Майк Квіґлі, владика Григорій Комар, о. Олег Кривокульський

Дві важливі події, які матимуть значення і вплив на вирішення українських питань в американському уряді, були підтримані кредитівкою «Самопоміч». 20 березня ц. р. в Українському національному музеї (УНМ) в Чикаґо відбувся вечір подяки американському конґресменові Майку Квіґлі. Цей політик каже про себе, що є ірландцем з українським серцем. Близький приятель нашої громади й активний лобіст українських питань у Конґресі запевнив під час зустрічі, що продовжуватиме лінію своєї праці на якнайшвидше досягнення миру в Україні.

Законодавець побував на Майдані після кривавих лютневих подій 2014-го. Побачене зворушило його, а його бачення світової безпеки змінилося після розмови зі стареньким ветераном Другої світової війни на Майдані, котрий, маючи на грудях медалі за перемогу над німецькими фашистами, сказав п. Квіґлі, що готовий воювати за незалежність України проти нового агресора.
«Я робитиму все, щоби допомогти Україні, вірю, що російський окупант, який веде війну, вбиває та несе розруху, буде поборений. Знаю, що буду в Києві з українським народом святкувати перемогу. Перед нами — велике завдання, і я дякую усім вам, що ви — з Україною!» — сказав конґресмен. У подарунок від музею в його офісі у Вашинґтоні буде фотографія, яка нагадуватиме про зустрічі з президентом Порошенком, приїзд і виступ котрого в Конґресі ініціював Майк Квіґлі.
Представники української громади в Чикаґо мали нагоду особисто порозмовляти з гостем, поділитися думками та подякували йому. Серед присутніх були американські політики, судді й адвокати, директори кредитівки «Самопоміч» на чолі президентом ради директорів Михайлом Косом і президентом установи, виконавчим директором Богданом Ватралем, а також Генеральний консул України в Чикаґо Андрій Праведник, президент фундації «Спадщина» Юліан Куляс та інші особи.
Вечір відбувся за ініціативи дирекції УНМ. У зверненні до Конґресу США від 3 вересня 2014 року за підписом Майка Квіґлі й інших було сказано: «Україна стоїть перед значущим моментом своєї історії, а США є важливим партнером в боротьбі України з російською аґресією. Перед обличчям загрози з боку Росії зараз, як ніколи важливо, щоби США та наші партнери по НАТО підтримали Україну».
Як результат, 17 вересня 2014 р. Президент України виступив із промовою на спільному засіданні палат Конґресу. Він закликав США допомогти Україні озброєнням. На прохання конґресмена Квіґлі Петро Порошенко підписав для УНМ у Чикаґо буклет програми. Лист-звернення та цей буклет стали частиною експозиції музею. Демократ Квіґлі, що є частим гостем Українського національного музею, у своєму виступі відзначив виняткову роль цього закладу в поширенні історичної правди й української культури в США.
Над Україною нависла загроза подальшої аґресії з боку Росії. Так вважають сенатори Джон Мак-Кейн і Марк Кірк. 22 березня ц. р. на запрошення Українського конґресового комітету Америки (УККА), відділ у Іллінойсі, політики зустрілися з українською громадою в Чикаґо, щоби заявити про свою підтримку у найважчий для України час. Республіканець Мак-Кейн особисто подав руку кожному ветеранові, котрі вишикувалися, щоб віддати честь гостям. Як ветеран в’єтнамської війни, він із гордістю говорить про тих, хто стоїть на варті незалежності своєї держави.
Джон Мак-Кейн завжди відкрито критикував Барака Обаму за недостатню увагу до українського питання. «Щоби виграти війну на сході України, США обов’язково мають надати українцям зброю, якою вони мали б захиститися. Мені соромно за мою країну й за президента. Як можуть Сполучені Штати і президент США відмовитися допомогти людям, що захищають себе і свою країну?» — дивувався п. Мак-Кейн. Він наголосив на тому, що частина європейських лідерів досі не визначилася щодо України, тож кермо лідерства має взяти на себе Америка.
Нагадаємо, що 7 лютого ц. р. на німецькому телеканалі ZDF Джон Мак-Кейн порівняв політику Анґели Меркель щодо Путіна з політикою замирення Німеччини перед Другою світовою війною. «Я хотів би спитати в канцлера, скільки ще людей має загинути в Україні, щоби ви допомогли їм захистити себе?» Путін повинен розуміти, що Америка, просуваючи сили НАТО в бік країн, розташованих поблизу України, допомагатиме й Україні.
«Ціна, яку Путін платитиме за аґресію, буде вищою за ту мету, яку він собі ставив», — сказав п. Мак-Кейн. Сенатор пояснив причину, яка примусила СРСР вивести війська з Афганістану, — збільшення військових втрат. «Те саме змусить Путіна відступити зараз в Україні», — переконаний він.
«Я сьогодні стою перед вами не як республіканець чи демократ, а як людина, яка любить вашу країну. Я – той, хто мав нагоду побачити прекрасний народ однієї з найгарніших країн світу. Я особисто назавжди пам’ятатиму Майдан і понад 300 тис. людей, що стояли у морозяну ніч, часом голодні, бо хотіли мати те, що ми часто недооцінюємо», — ці слова Джона Мак-Кейна викликали бурю оплесків.
Його підтримав колега, сенатор від штату Іллінойс республіканець Марк Кірк. Він запевнив присутніх, що США робитимуть усе можливе, щоби стримати російську аґресію, поставивши наголос на загрозі ядерної війни: «Росія має 20 тис. ядерних боєголовок і це був би кінець Сполучених Штатів. Ми повинні робити все можливе, щоб не почалась війна між США та Росією».
«Ми плануємо розміститися в Польщі й таким чином покажемо, що підтримуємо європейську демократію. Ми не можемо захищати Україну сухпайками та черевиками, ми повинні надати їй зброю, виготовлену в США, — протитанкові ракети, які можуть знищити радянський танк на відстані 3 км. Президент є дуже повільним у наданні Україні зброї, його кроки – дуже повільні. Це все — через його досвід, він не служив в армії, він вагається й діє дуже невпевнено», — сказав сенатор Кірк.
Росія відкрито називає п. Мак-Кейна русофобом, на що сенатор реагує з гумором. Зокрема, під час зустрічі у Чикаґо він сказав: «Як ви вже знаєте, я потрапив під санкції Росії й тепер не зможу провести відпустку в Сибіру».
Це була найяскравіша зустріч за останній рік, що продемонструвала взаємне розуміння проблеми по обидва боки океану. Народна дипломатія зрушує айсберг, світ починає тверезо оцінювати реальність. Україна не в змозі сама впоратися з аґресором. Поруч із українцям у залі були представники литовської, латвійської, болгарської, грузинської, польської громад, генеральні консули України та Литви, заслужені артисти України Марійка Бурмака, Софія Федина, Сашко Положинський, концерт котрих того вечора відбувся в Чикаґо.
«Нам із Марічкою Бурмакою випала честь співати на зустрічі з сенаторами Мак-Кейном і Кірком — великими друзями України. Я виконала гімн Америки, а Марічка — України», — розповіла Софія Федина, викладач кафедри міжнародних відносин Львівського національного університету імені І. Франка.
«Дуже достойний чоловік, і в його особі Америка має справді дуже небайдужого союзника. А фото з Майдану досі в його телефоні зберігається», — сказала Марійка Бурмака про сенатора Мак-Кейна.
«Відбулася непересічна подія в житті української громади Чикаґо й околиць — зустріч із сенаторами Джоном Мак-Кейном і Марком Кірком. Мав неабияку честь не тільки познайомитись, але і коротко переговорити з провідником і захисником інтересів України, визначним американським політиком і просто порядною людиною — сенатором Мак-Кейном. Укотре плідно поспілкувався про ситуацію в Україні з давнім другом нашої держави та громади Чикаґо Марком Кірком», — повідомив Андрій Праведник, Генеральний консул України в Чикаґо.
На пам’ять про зустріч із українцями Чикаґо президент Ради директорів кредитної спілки «Самопоміч» Михайло Кос і член дирекції Роман Яцківський подарували сувеніри. Також за підтримки кредитівки вівся відеозапис зустрічі. Переможниці конкурсу «Міс українська діаспора» Уляна Фенин і «Міс українське Чикаґо» Юлія Сітовська вручили сенаторам «майданівські каски», розписані художницями із Чикаґо Роксоланою та Мирославою Кончак.
Модератором зустрічі був Пало Бандрівський, заступник голови УККА (відділ Ілінойс). Присутність журналістів від американських та українських медіа й відкрите спілкування з політиками надали цій події світового розголосу. Головне, щоби в самій Україні дослухалися та працювали злагоджено як на політичному фронті, так і на полі війни з російським агресором, допомагаючи українській армії. Разом — до перемоги! Слава Україні!

MK

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply