Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Saturday, Jan. 19, 2019

Семуель Яскілка — справжній американський генерал

Автор:

|

Грудень 08, 2016

|

Рубрика:

Семуель Яскілка — справжній американський генерал

Семуель Яскілка

Семуель Яскілка — американський військовий діяч, генерал корпусу морської піхоти США, заступник командувача корпусу морської піхоти США у 1975-1979 рр. Він народився 15 грудня 1919-го у місті Енсонія (штат Коннектикут) у родині американців українського походження.
У травні 1942 року парубок закінчив Університет штату Коннектикут, отримавши ступінь бакалавра наук у галузі управління підприємницькою діяльністю. 26 вересня 1942-го Яскілка був спрямований в званні другого лейтенанта у Корпус морський піхоти США (запас), і отримав призначення на дійсну службу. Навчався у школі офіцерів запасу морської піхоти у Квантико (штат Вірджинія), яку закінчив 1942 року. 1943-го закінчив навчання у морській школі у Портсмуті (штат Вірджинія). Був спрямований на дійсну службу у морській піхоті в березні 1943 року.
Під час Другої світової війни, лейтенант Яскілка служив на борту корабля «Прінстон» (CVL-23) і брав участь у битві за Тараву, операціях на островах Гілберта, Маршаллових островах, у рейдах на Палау, Яп, Уліті, Волей, у Маріанській операції, операції Західних Каролінських островів, та битві у затоці Лейті. Отримав звання першого лейтенанта 22 червня 1943-го.
Після повернення в США був призначений на посаду інструктора штабної роти, батальйону військових лідерів бази Кемп-Пендлтон у Каліфорнії де служив до серпня 1945 року. Отримав звання капітана в січні 1945-го.
З вересня 1945-го до травня 1947 року капітан Яскілка відбував службу рекрутування у Манчестері (штат Нью-Гемпшир) та у Філадельфії (штат Пенсільванія). У січні 1948 року він завершив школу морського десанту у Квантико та став командиром загону морській піхоти у Порт-Ліотей (зараз — Кентіра) у Марокко.
У вересні 1949-го капітан Яскілка був призначений до першої дивізії морської піхоти США, де послідовно служив заступником командира батальйону і командиром роти E, 2-го батальйону п’ятого полку морської піхоти. Саме він вів першу хвилю десанту морських піхотинців на «Червоний берег» 15 вересня 1950 року, під час десанту у Інчхон. За героїзм у бойових діях у Кореї отримав дві Срібні зірки та Бронзову зірку з «V» за хоробрість. Отримав звання майора у січні 1951-го.
Семуель Яскілка повернувся до США в лютому 1952 року і служив у штабі морської піхоти. У липні 1954-го був переведений до бази Кемп-Пендлтон, для служби як оперативний офіцер. Звання підполковника отримав у грудні 1955 року.
Після завершення старшого курсу школи морського десантну в червні 1957-го, підполковник Яскілка прослужив три роки помічником офіцера операцій і планування (G-3) Флотських сил морської піхоти Тихого океану. В липні 1960 року повернувся у Квантико і служив інструктором старшого курсу.
В липні 1963-го підполковник Яскілка прибув до 3-й дивізії морської піхоти, та став заступником командиру 3-го полку, а пізніше, помічником начальника штабу експедиційної бригади СЕАТО. Після свого повернення до Сполучених Штатів працював у Об’єднаному комітеті начальників штабів. Був підвищений до полковника у липні 1964 року.
У серпні 1966-го полковника перевели до штабу морської піхоти і 18 жовтня 1968 року підвищили до звання бригадного генерала. Прибувши до Південного В’єтнаму в лютому 1969-го, генерал Яскілка служив помічником командира першої дивізії морської піхоти, а також командував оперативною групою «Янкі». У серпні 1969 року служити у командуванні військової підтримки у В’єтнамі. Був нагороджений медаллю «За видатну службу» у В’єтнамі.
Генерал Яскілка повернувся в США в серпні 1970-го та став директором коледжу командування та штабу у Квантико, а потім заступником директора з розвитку Центру розвитку. Після підвищення до генерал-майора у серпні 1972 року став помічником начальника штабу (G-1) морської піхоти. Він працював на цій посаді до переводу в липні 1973-го у Кемп-Лежун, де служив командиром Другої дивізії морської піхоти. Він був підвищений до чину генерал-лейтенанта 2 січня 1974 року і був призначений на посаду заступника начальника штабу з трудових ресурсів у штаб-квартирі морської піхоти.
Він залишався на цьому посту до 1 липня 1975 року, коли був призначений помічником командувача морського корпусу. Працюючи на цій посаді, генерал Яскілка отримав звання чотиризіркового генерала 4 березня 1976-го. Пішов у відставку 30 червня 1978-го після 36 років служби. Помер 15 січня 2012-го.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...