Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Sunday, Nov. 18, 2018

Семінар СУМ

Автор:

|

Травень 14, 2015

|

Рубрика:

Семінар СУМ

Учасники семінару

У приміщенні посольства України в США відбувся провідницький семінар Крайової управи (КУ) Спілки української молоді (СУМ) в Америці. Для участі в ньому провідницька комісія запросила 13 юнаків і юначок із п’яти осередків на теренах США: це — Петро Єжевський, Роксолана Єжевський, Наталія Турманович, Настя Латоцька ыз Чикаґо, Михайло Попович із Нью-Йорка, Марко Дрозд і Настя Пелз із Клівленда, Тереса Дуда, Матей Ґашлер, Тарас Гальва, Михайло Куземчак, Матей Томашевський із Йонкерса й Іванна Кликс із Пассейка.
Організаторами семінару були Марійка Дрозд (голова комісії провідницького семінару КУ СУМ в Америці), Неля Лавриненко (голова Світової виховної ради СУМ), Юрій Микитин (голова КУ СУМ в Америці), Андрій Бігун (перший заступник голови Світової управи СУМ), Леся Гаргай (перший заступник голови КУ СУМ в Америці) і Юля Добощак.
Семінар відбувся під проводом Нелі Лавриненко. За фахом вона — досвідчений керівник провідницьких семінарів. Кожен учасник, щоби розповісти про себе, мав приготувати особистий герб зі зображеннями, які б свідчили, хто вони та ким у майбутньому хочуть стати. На диво, декілька учасників, представляючи свій герб, зазначили, що в майбутньому хочуть очолити КУ СУМ в Америці! Водночас, учасники семінару самі ухвалили напрямки своєї діяльності під час дводенного семінару, щоби мати змогу виконати намічену програму вишколу.
Однією з найцікавіших сесій була розмова про нашу організацію — Спілку української молоді, про її сучасне завдання й про те, які риси характеру потрібні, щоби стати ефективними провідниками в майбутньому.
Учасники також мали нагоду зустрітися з достойним Олександром Моциком, колишнім Надзвичайним і Повноважним послом України в Сполучених Штатах. Відбулася дуже щира та відкрита розмова, і дипломат відповів на всі поставлені йому запитання. На цій зустрічі був присутній Юрій Микитин, голова КУ СУМ в Америці, котрий привітав посла, а учасники сумівського семінару вручили йому текст звернення до української молоді з проханням передати його зміст Президентові України та допомогти поширити це звернення по Україні, що посол пообіцяв виконати. Звернення можна прочитати на сумівській веб-сторінці: www.cym.org.
Після довгого робочого дня група відпочила на екскурсії історичними місцями Вашинґтона. Ми зупинялися біля багатьох пам’ятників, архітектурних й історичних місць, якими відома столиця США.
У неділю учасники семінару взяли участь у службі Божій, яку відправив Преосвященний владика Іван Бура (до того ж він сам — сумівець) у каплиці семінарії Св. Йосафата у Вашинґтоні, виголосив повчальну проповідь та висловив признання проводові СУМ за влаштування такого потрібного провідницького вишколу.
Подальша програма семінару складалась із виступу п. Микитина, котрий розповів про працю Крайової управи та про діяльність нашої спілки в Америці й у світі. Він, зокрема, підкреслив, що досвід, якого ми набуваємо під час семінару, потрібно ввести у практику в наших осередках. Останньою сесією керували подруги Леся Гаргай і Юля Добощак. У цій частині учасники поділились на групи зі завданням від початку до кінця розпланувати програму (включно з бюджетом) та провести якусь імпрезу, а наприкінці подати звіт із проведеної імпрези.
Висловлюємо щиру вдячність посольству України за гостинність, а також усім організаторам та учасникам вже одинадцятого провідницького семінару. Віримо, що здобуті знання та досвід будуть корисні для наших майбутніх провідників!
Спілка української молоді

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...