Новини для українців всього свту

Thursday, Jan. 21, 2021

Різдвяний концерт, присвячений Євромайдану

Автор:

|

Січень 23, 2014

|

Рубрика:

Різдвяний концерт, присвячений Євромайдану

Учні Школи українознавства (ШУ) ОУА «Самопоміч» 14 грудня 2013 року радісно привітали різдвяну пору святковим концертом. У переповненій залі Академії св. Юра присутні мали нагоду насолоджуватися програмою колядок, віршів і захоплюючим вертепом у виконанні учнів старших класів.

Як зазвичай, концерт відкрив привітальним словом Іван Макар, директор ШУ. У вияві солідарності з Євромайданом у Києві п. Макар засвітив вогні на різдвяній ялинці й оголосив, що шкільний концерт буде присвячено всім в Україні, хто зараз відстоює право на людську гідність, свободу від корупції та ближчі зв’язки з Європою.
Звернувши увагу на лампу, що представляла Вифлеємський вогонь, директор Макар сказав: «Нехай цей вогонь огріває наших братів і сестер, котрі стоять на Майдані й працюють для кращої України». Емоційно виконавши український національний гімн «Ще не вмерла Україна», присутні розпочали святкову програму, яку вела Валентина Глушак, учителька історії.
Відкрили концерт учні шостого й сьомого класів традиційним різдвяним віншуванням. Потому під проводом своїх учителів учні молодших класів, мов кольорові нитки тканини, переплітали виступи колядок і віршів про Різдво та Св. Миколая. Дириґувала вчителька співу Еля Романишин, а на фортепіано акомпанувала д-р Марта Мачай.
У другій половині програми учні старших класів зворушили публіку своїм вражаючим виконанням вертепу. Хлопці та дівчата, котрі зіграли головні ролі, уміло та переконливо передали історію дива народження Сина Божого під загрозою римського царя Ірода.
Концерт завершився виступом шкільного хору під проводом Е. Романишин, який заспівав «Коляду» (слова Г. Канич, музика С. Петросяна). Директор Макар склав подяку всім за співпрацю та від імені шкільної дирекції побажав «кріпкого здоров’я, багато щастя, чистої води в криниці, у полі ярої пшениці, хліба й солі на столі і погоди на душі! Христос рождається!» Наприкінці всі присутні спільно заколядували «Бог Предвічний».
Протягом концерту батьківський комітет під керівництвом Ярини Глум пропонував присутнім смачне печиво й інші солодощі. Також член комітету Катя Наливайко організувала благодійну лотерею на користь ШУ. Щасливі переможці отримали кошики-виграшки, а всім школярам подарували солодощі.
Навчання відбувається по суботах, від дев’ятої ранку до першої пополудні. Школа розташована за адресою: 215 E. 6th Street, New York, N.Y. 10003. Більше інформації можна отримати на шкільному веб-сайті: www.ukrainianschoolnyc.org.

Ксеня Ференцевич

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply