Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Wednesday, Jan. 16, 2019

Різдвяна зустріч УАФКС «Самопоміч» із духовенством

Автор:

|

Грудень 29, 2016

|

Рубрика:

Різдвяна зустріч УАФКС «Самопоміч» із духовенством

УАФКС «Самопоміч»

14 грудня 2016 року в головному бюро українсько-американської федеральної кооперативної спілки (УАФКС) «Самопоміч» відбулася традиційна різдвяна зустріч із духовними провідниками української громади Чикаґо та його передмість. Разом за святковою вечерею зібрались представники різних релігійних конфесій — Української греко-католицької церкви, Української православної церкви Київського патріархату (УПЦ КП), Української православної церкви у США, Української баптиської та п’ятидесятницької церков.
Урочисто промовою зустріч відкрив Михайло Кос, президент дирекції, привітавши всіх присутніх від імені всієї дирекції, керівників і працівників. Щороку, вже багато років поспіль, «Самопоміч» підтримує цю чудову традицію, мета якої, за словами президента, — подякувати духовенству за їхню велику працю, що гуртує духовно нашу громаду.
Також, д-р Кос із гордістю відзначив, що фундація «Самопоміч», головою якої є Ореста Фединяк, щороку виділяє поважні кошти на підтримку українських Церков. Отже, члени кредитівки «Самопоміч», без яких така підтримка була б неможливою, безпосередньо допомагають своїм церковним організаціям.
Нагадаємо, що каса «Самопоміч» цього року відсвяткувала своє 65-ліття. Михайло Кос представив усіх членів дирекції поіменно.
Після цього президент установи, виконавчий директор Богдан Ватраль, продовжуючи слова президента дирекції, привітав усіх душпастирів за спільну вечерю та подякував їм за їхню нелегку працю, за те, що вони сумлінно поширюють слово Боже між нами та зберігають у своїх релігійних громадах прадідівську віру, українську мову та культуру. УАФКС «Самопоміч» також працює над тим, щоб у діаспорі зберігалася наша культура, мова, українська пісня, всіляко підтримуючи українські церковні, культурні та молодечі організації. Багато з нас, зауважив президент, зажурені подіями, що відбуваються в Україні, тому завдання української діаспори є допомогти не тільки собі, але й Україні на її важкому шляху становлення як незалежної, демократичної та вільної держави.
Богдан Ватраль поіменно представив теперішню управу каси та подякував дирекції, контрольній комісії, комітетам й усім працівникам за роботу, яку вони роблять, щоб установа росла та розвивалася.
Хвилиною мовчання вшанували присутні владику Стефана Семенюка, «людину з великим серцем», котрий відійшов цього року у вічність. Вічная йому пам’ять!
Настоятель УПЦ КП св. Андрія Первозванного Митрофорний Протоієрей Віктор Полярний, наслідуючи приклад владики, розпочав подальшу частину зустріч співом коляди «Бог Предвічний».
Лариса Герасько, генеральний консул України в Чикаґо, у своєму слові подякувала кредитівці «Самопоміч» і священнослужителям за підтримку ініціатив, за те, що вони надихають українців не бути байдужими до важливих подій у нашій громаді, а також за цю чудову традицію, завдяки якій збирається разом уся українська спільнота в особі її духовних наставників. Дипломат привітала всіх із різдвяними святами та побажала веселого та щасливого Нового року, а також висловила сподівання на подальшу плідну співпрацю Генерального консульства України в Чикаґо з громадою під час проведення низки заходів, запланованих на 2017 рік.
Володимир Тюн, менеджер відділу маркетингу, у своєму вітальному слові сказав, що духовенство скріплює нашу українську душу, з якої твориться наша віра й українська ідентичність. У громаді також є організації, які дбайливо зберігають і передають це українське культурне надбання з покоління в покоління. Між ними, без сумніву, є й каса «Самопоміч», впродовж багатьох років свого існування не тільки надавала фінансову допомогу українським організаціям, але й моральну та фізичну, документуючи найважливіші події у церквах й інших групах, та поширюючи славу про нашу високу духовність й українські звичаї по цілому світі. Доповідач нагадав також слова Високопреосвященного владики Інокентія, котрий у своєму архієрейському привітанні на «Веселих днях» в оселі біля озера Раунд-Лейк, сказав такі слова: «Люди, не віддавайте ваші гроші до чужих установ, які збагачуються на цьому, а давайте їх «Самопомочі», де ті гроші допоможуть вам і нашій громаді». Тож п. Володимир висловив сподівання на подальшу плідну співпрацю кредитівки «Самопоміч» із духовенством, на користь української спільноти.
Настоятель храму св. Андрія Первозванного Митрофорний привітав «Самопоміч» від імені усієї УПЦ КП і Катедри св. Андрія та висловив щиру подяку за те, що українська фінансова установа, під умілим керівництвом, не тільки залишається фінансово стабільною, але й продовжує процвітати і розвиватися. Настоятель промовив чудовими рядками з вірша нашого пророка Тараса Шевченка «В своїй хаті своя правда, і сила, і воля», а для всіх нас, продовжив настоятель знову ж таки рядками Т. Шевченка: «О, Всемилостивий Боже! Всім нам вкупі на землі єдиномисліє подай і братолюбіє пошли».
Отець Богдан Налисник, настоятель Української католицької катедри (УКК) св. о. Миколая, з приємністю зауважив, що існує, мабуть, тільки одне таке місце, де служителі різних українських релігійних конфесій мають можливість, хоча б раз на рік, тут під час різдвяної вечері у «Самопомочі», разом прославити Бога у спільній коляді та молитві, мати спільну думку та одне «серце». «Велика подяка «Самопомочі» за ваше щире милосердне серце та підтримку», — додав о. Богдан і передав усім привітання від Блаженнійшого Святослава, котрого нещодавно відвідав особисто під час поїздки в Україну. Священик розповів, що саме наша українська громада у США дуже славиться в Україні, що люди у теперішні нелегкі часи, відчуваючи нашу підтримку, кріпляться у вірі, у надії, у терпінні та любові. Тож ми всі маємо благодать Божу, що живемо в Америці та мусимо поділитися цією благодаттю з Україною, підтримати її у складний для неї час. Панотець нагадав усім, що незабаром в УКК св. о. Миколая відбудеться концерт колядок, зібрані кошти з якого підуть на благодійну допомогу потерпілим у війні на сході України.
Богдан Ватраль із радістю привітав і запросив до слова пастора Української п’ятидесятницької церкви у Бенсенвілі Григорія Матвієва, котрий уже відсвяткував своє 91-ліття, та побажав йому здоров’я та плідної праці в Христовому Винограднику.
Отець Богдан Калинюк, настоятель УПЦ св. Трійці у Бенсенвілі, від імені своєї парафії та від імені Владики УПЦ у США Даниїла, привітав усіх із наступаючим Різдвом Господа нашого Ісуса Христа. Священик побажав усім доброї та плідної праці, любові та милосердя, оскільки саме ці людські цінності роблять нас дітьми Божими. «Ми мусимо допомагати, — продовжив панотець, — не тільки один одному тут у діаспорі, але й Україні, оскільки тисячі дітей залишилися сиротами та чекають на наше з вами милосердя, тисячі калік потребують лікування, а їхні сім’ї — моральної та фінансової підтримки та нашої щоденної молитви. Тож любімо один одного і підтримуймо своє, українське!»
Отець Іван Лимар, настоятель УПК св. Володимира у Чикаґо, яка саме цього року святкує 100-річчя свого заснування, виразив щиру подяку за небайдужість та підтримку.
Отець Олексій Касперук, настоятель УПК КП св. Софії у Чикаґо висловив вдячність за плідну співпрацю кредитівки та парафії св. Софії і за велике розуміння та працю віце-президента/секретаря дирекції та голови Управи парафії св. Софії Віктора Войтихова, без котрого парафія не могла б стати такою, якою вона є зараз — діючою та процвітаючою. Отець Олексій також вірить, що у майбутньому каса «Самопоміч» не буде тим єдиним місцем, де об’єднуються разом усі українські релігійні конфесії, але прийде час й усі об’єднаються разом у єдиній помісній Христовій Церкві, щоб разом служити Всевишньому Богу. Священик закликав усіх до любові, вияву милосердя до ближнього, щоб це милосердя зігріло серця дітей, котрі втратили свого батька, серця поранених і недужих, та допомогли рідній Україні, яка потерпає від злиднів, щоденних людських втрат і насильства.
Отець Ярослав Мендюк від УКП Непорочного Зачаття у Палатайні подякував «Самопомочі» за підтримку, зокрема, за підтримку зі збору коштів на побудову нової церкви. У містечку Палатайн за останні роки прибуло з України багато українських сімей, тож парафія розростається, а разом із нею і наша громада. Гасло «Свій до свого по своє», зазначив священик, неодмінно допоможе нашій громаді зберегти і примножити наші українські культурні та духовні цінності.
Після цього до слова було запрошено Оресту Фединяк, віце-президента дирекції та голову фундації «Самопоміч». Вона є тим «милосердним серцем» фундації та кредитівки «Самопоміч», що разом із дирекцією фундації найбільше журиться за збереження нашої української культурної спадщини в діаспорі. Фундація збагачується, коли більше членів користуються послугами своєї фінансової установи.
Різдвяну зустріч гармонійно доповнили смачні українські різдвяні страви від Українського культурного осередку при УКЦ св. Володимира й Ольги та традиційні коляди у виконанні присутніх. Закінчилася Різдвяна зустріч взаємними різдвяними побажаннями.
Прес-служба кредитівки «Самопоміч»

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...