Новини для українців всього свту

Saturday, Aug. 8, 2020

Різдвяна зустріч «Самопомочі» з духовенством

Автор:

|

Грудень 24, 2014

|

Рубрика:

Різдвяна зустріч «Самопомочі» з духовенством
Настоятель катедрального собору Св. Андрія Первозванного у Блумінґдейлі митрофорний протоієрей Віктор Полярний; настоятель української католицької церкви Св. Йосафата у Манстері (штат Іллінойс) Ярослав Мендюк; Богдан Ватраль; настоятель храму Української православної церкви Пресвятої Трійціу Бенсенвілі (штат Іллінойс) о. Богдан Калинюк; пастор Української баптистської церкви у Бервіні (штат Іллінойс) Олександр Калінін

Настоятель катедрального собору Св. Андрія Первозванного у Блумінґдейлі митрофорний протоієрей Віктор Полярний; настоятель української католицької церкви Св. Йосафата у Манстері (штат Іллінойс) Ярослав Мендюк; Богдан Ватраль; настоятель храму Української православної церкви Пресвятої Трійціу Бенсенвілі (штат Іллінойс) о. Богдан Калинюк; пастор Української баптистської церкви у Бервіні (штат Іллінойс) Олександр Калінін

В Українсько-американській федеральній кредитовій спілці «Самопоміч» 10 грудня ц. р. у Чикаґо відбулася традиційна різдвяна зустріч із духовними провідниками українських християнських громад штатів Іллінойс, Індіана, Мічиґан і Вісконсин.
Від початку свого заснування й дотепер кредитівка «Самопоміч» втримує надзвичайно тісні, майже нерозривні стосунки з духовенством. Цей зв’язок допомагає українській громаді далеко від рідної землі зберігати власну національну ідентичність. Фінансова підтримка своїх членів, українських парафій і їхніх прицерковних, зокрема молодіжних організацій, залишається основним пріоритетом «Самопомочі». Таким чином, допомагаючи один одному, українська громада живе, росте та процвітає матеріально й духовно.
На початку зустрічі Михайло Кос, президент дирекції кредитівки «Самопоміч», від імені усієї дирекції, управи та працівників висловив щиру подяку всім душпастирям за віддане служіння Богові, Україні й українському народові, за їхні щирі молитви, за те, що вони сумлінно дбають про єдність і духовну чистоту українських родин і прищеплюють молодому поколінню велику любов до Бога та національних традицій.
Під проводом Високопреосвященного владики Ришарда Стефана Семенюка святкова вечеря розпочалася колядою «Бог Предвічний» і спільною молитвою за мир, злагоду та Боже благословення для кожної української родини, України та світу.
Зазначимо, що ця різдвяна зустріч об’єднала в молитві духовних провідників шести різних українських християнських конфесій — УКЦ, УГКЦ, УПЦ КП, УАПЦ, Української баптистської церкви й Української християнської церкви п’ятидесятників. Крім того, присутні привітали пастора Григорія Матвієва, довголітнього голову Української християнської церкви п’ятидесятників у Бенсенвілі (штат Іллінойс), котрому того дня виповнилося рівно 89 років, і заспівали йому «Многая літа».
З особливими промовами під час свята виступили Богдан Ватраль, президент установи та виконавчий директор, й Олег Караван, перший віце-президент дирекції.
Під звучання чудових українських колядок усі присутні мали нагоду пригоститися смачними традиційними різдвяними стравами від Українського культурного осередку при парафії Св. Володимира й Ольги в Чикаґо, скласти свої різдвяні привітання, висловити вдячність кредитівці «Самопоміч» за фінансову підтримку та поділитися думками стосовно труднощів, із якими зараз зіштовхнулася українська Церква й українська спільнота. Найболючіщою темою, звісно, залишаються сумні й трагічні події в Україні.
Так, із привітальними словами й подякою виступили: настоятель катедрального собору Св. Андрія Первозванного у Блумінґдейлі (штат Іллінойс) митрофорний протоієрей Віктор Полярний; пастор Української баптистської церкви Олександр Калінін; настоятель храму Української православної церкви Пресвятої Трійці в місті Бенсенвілі отець Богдан Калинюк; настоятель української католицької катедральної парафії Св. о. Миколая в Чикаґо о. Богдан Налисник та інші. У теплих зверненнях неодноразово згадувалося, що сьогодні, як ніколи раніше, наша українська Церква повинна бути єдина у своїх молитвах до Всевишнього. Тільки у великій любові один до одного та в єдності проявляється наша міць і сила. Немає на світі нічого сильнішого, ніж непохитна віра та спільна щира молитва, і немає більшої любові, ніж віддати своє життя за ближнього.
Отож наша українська громада в діаспорі — єдина зі своїм народом у боротьбі з іноземним аґресором і в прагненні змінити життя українців на краще та продовжити будувати свою державу в мирі, злагоді й любові, демократії та взаємоповазі, чесності, справедливості й високій духовності.
Приємно також відзначити той факт, що під час зустрічі як підтвердження всього вищесказаного з ініціативи п. Ватраля українські душпастирі різних конфесій разом із дирекцією каси спільно склали офіційного, усіма підписаного листа, адресованого Президентові України, що засвідчує їхню велику солідарність і молитовну єдність із народом України в боротьбі за волю, суверенітет і непорушність кордонів Української держави.
Різдвяна зустріч із духовенством відбулася також у штаті Нью-Джерзі, організована місцевим дорадчим комітетом «Самопомочі».
Прес-служба кредитівки «Самопоміч»

Підписи до фото:
clergy1 — Дирекція й управа кредитівки «Самопоміч» разом із духовними провідниками українських християнських громад штатів Іллінойс, Індіана, Мічиґан і Вісконсин
writing_resolution2 —
resolution_2014 — Лист-резолюція з підписами духовенства та дирекції кредитівки «Самопоміч», адресований Президенту України

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply