Новини для українців всього свту

Saturday, Sep. 19, 2020

Річні загальні збори каси «Самопоміч»

Автор:

|

Червень 13, 2013

|

Рубрика:

Річні загальні збори каси «Самопоміч»

У головному бюро Українсько-американської федеральної кредитної спілки «Самопоміч» у Чикаґо й одночасно у Виппані, в Українсько-американському культурному центрi Нью-Джерзі, де міститься філія каси, 18 травня ц. р. відбулися 62-гі річні загальні збори кредитної спілки. 
О 2-й годині Михайло Кос, президент дирекції, офіційно відкрив збори. Ярослав Завійський, віце-президент кредитівки, відповідальний за філії в Нью-Джерзі, провадив збори у Виппані. У залу в Чикаґо ввійшли ветерани з прапорами, пролунали національні гімни. Опісля о. Віктор Полярний, настоятель українського православного собору Св. Андрія Первозваного у Блумінґдейлі (штат Іллінойс) промовив молитву. Отець Богдан Налисник, настоятель парафії Св. о. Миколая, відчитав молитву, що її передав владика Семенюк.
Однохвилинною мовчанкою було вшановано пам’ять членів кредитівки, що відійшли у вічність протягом 2012 року. Опісля було представлено членів Ради директорів, Контрольної комісії, Кредитного комітету й Дорадчого комітету Нью-Джерзі. Михайло Кос оголосив порядок денний. Віктор Войтихів, секретар дирекції, прочитав протокол минулорічних загальних зборів.
Далі були звіти дирекції. Перший звіт подав президент дирекції. Д-р Кос порівняв обставини Великої депресії з нинішньою Великою рецесією, особливо їх тривалість і наслідки, що впливають на екoнoмiчну ситуацію в кра?ні загалом і нашoгo членства зокрема. Президент також акцентував на позитивних вислідах фінансової діяльності кредитівки торік.
Наступним звітував Богдан Ватраль, президент установи й виконавчий директор. Він пoяснив труднощі, із якими зіштовхнулася каса 2012 року. Але незважаючи на всі проблеми кредитівка закінчила 2012 рік з позитивними показниками. «Самопоміч» надає членам усі потрібні фінансові послуги. Президент Ватраль додав: «Нашою метою як української установи, створеної українською громадою, що служить українській громаді, є встановити такі обставини, щоби члени могли якнайкраще користати з наших довголітніх прибутків, не ризикуючи нашим капіталом. Вірю, що ми знайдемо той ключ, і члени будуть задоволені, і громада матиме користь».
Виконавчий директор також навів конкретні цифри: наприкінці 2012 року активи дорівнювали $431,163,981, чистий прибуток каси за 2012 рік становив $1,040,967; кредитівка внесла $2,000,000 у фундацію «Самопоміч». Наприкінці 2012 року в кредитівці було 22,222 членів, які співпрацюють із касою, щоб установа ще довгі роки зростала.
Антоній Кіт оприлюднив звіт Кредитного комітету, який перевіряє й ухвалює позики для членів. Гoлoва Контрольної комісії Богдан Вруський пoдав свiй звiт і внiс прoпoзицiю надати абсoлютoрiю iснуючiй управi. Прoпoзицiя була пiдтримана й схвалена oднoгoлоснo. Олег Караван, віце-президент дирекції, прозвітував від імені будівельного комітету, зазначившчи, що 2013 року буде добудовано АТМ при парафії Св. Йосифа. Далі Номінаційна комісія в складі Тараса Коновала (ОДУМ), Ірини Вруської (СУМ) і Андрія Коломийця («Пласт») подала список трьох членів дирекції до перевиборів: це – Богдан Ватраль, Іван Огаренко та Роман Яцковський. Іншого номінаційного списку не було, і збори оплесками затвердили кандидатури.
Ярослав Завійський, віце-президент, відповідальний за філії «Самопомочі» в Нью-Джерзі, висловив подяку за співпрацю. На цьому пряму трансляцію між Чикаґо та Виппані було припинено, щоби на кожному місці можна було прослухати привiтання від місцевих організацій і установ.
У категорії вільних внесків Роман Заяць, член Допомогового комітету товариства «Самопоміч», розповів про свою діяльність на користь українських інвалідів і сердечно подякував кредитівці за постійну. Пан Заяць також згадав про потребу захистити майбутнє катедральної школи Св. о. Миколая.
Новообрана управа Українсько-американської федеральної кредитової спілки «Самопоміч» на 2013-2014 рік затверджена в такому складі: Михайло Кос, президент дирекції; Богдан Ватраль, президент установи та виконавчий директор; Олег Караван, перший віце-президент; Віктор Войтихів другий віце-президент і секретар; Ігор Ляшок, третій віце-президент; Ореста Фединяк, четвертий віце-президент; члени — Христина Козій, Іван Огаренко, Роман Яцковський і Іван Павлик, почесний член.
Прес-служба каси «Самопоміч»

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply