Новини для українців всього свту

Thursday, Nov. 26, 2020

Річні загальні збори 42-го відділу ООЧСУ на Лонґ-Айленді

Автор:

|

Березень 08, 2012

|

Рубрика:

Річні загальні збори 42-го відділу ООЧСУ на Лонґ-Айленді

Святковий час Різдва Христового, який охоплював не тільки церковні відправи, але також новорічні бали та Маланки, закінчився спільним Різдвяним обідом — Просфорою. У багатьох українських громадах розпочався новий період праці: активні організації проводять річні збори, на яких підбивають підсумки своєї роботи за минулий рік, вибирають управу відділу та визначають напрямки діяльності на майбутнє.

В українській громаді на Лонґ-Айленді 42-й відділ ООЧСУ розпочав цей період своїми Річними загальними зборами, які відбулися в неділю 12 лютого 2012 року в залі УКЦентру Св. Володимира в Юніонделі (штат Нью-Йорк). Перед зборами було відправлено службу Божу за померлими членами ООЧСУ в УКЦ Св. Володимира в Гемпстеді. Далі за прийнятим у громаді звичаєм перед зборами відбувся спільний сніданок.

Цього року Річні загальні збори відділу ООЧСУ були винятково важливими та цікавими. Участь у них узяв не тільки Степан А. Качурак, голова Головної управи ООЧСУ, а й Стефан Романів, голова Проводу ОУН (б), й Анатолій Семенюк, заступник голови Інституту українського національного відродження імені Степана Бандери в Києві.

Захід проходив під гаслом «Будуймо Україну разом». Голова відділу мґр. Катерина Мицьо відкрила збори й закликала всіх до молитви. У своєму вступному слові вона привітала всіх присутніх, зокрема поважних гостей, після чого із сумом сказала: «У звітному році наша очусівська родина зменшилася на дві особи. Ми відправили на вічну дорогу покійних Володимира Ягнича й Марту Шкралюк». П. Катерина висловила співчуття родині та закликала всіх встати й однохвилинною мовчанкою вшанувати їхню пам’ять.

Після прочитання порядку нарад і його прийняття голова К. Мицьо запросила президію зборів у такому складі: голова — д-р Андрій Шуль, заступник — Степан Куницький, секретар — Юля Трояновська.

Д-рШуль попросив до президійного стола також Стефана Романіва й Степана А. Качурака. Юля Трояновська зачитала протокол минулорічних загальних зборів, який присутні прийняли без змін. Про діяльність відділу за минулу каденцію широко звітувала його голова Катерина Мицьо. Беручи до уваги те, що деякі члени чи гості, присутні на зборах, не мали повного зрозуміння українського зорганізованого життя та потреби його існування, вона зробила короткий огляд історії відділу. Серед іншого вона розповіла: «7 лютого ц. р. минуло 47 років від часу, коли десять родин (19 осіб) підписало заяви та створило в невеликій українській громаді на Лонґ-Айленді 42-й відділ ООЧСУ. Під сучасну пору відділ налічує 72 членів, між якими є ще семеро членів-засновників. За цей час наш відділ зріс чисельно та відмолодився. Ми вчились одні в одних усього, але найважливіше — ми навчилися разом працювати навіть тоді, коли не в усьому були між собою згодні. Ми постійно шукали й шукаємо нових ідей до праці. У тих пошуках зроджувалися нові імпрези, усе — із наміром гуртувати людей, щоби вони не розплинулись у чужому морі. Ми старалися словом, віршем чи піснею розбуджувати в них почуття патріотизму й духовного зв’язку з Україною. Ми наголошували на потребі в міру можливостей допомогти зміцнити та розбудувати українську державу, як рівно ж придбати такі дуже потрібні на це фонди. Через спільну працю ми з людей, які хочуть трудитись тільки для себе та своєї родини, змінились на людей, які захопилися працею для добра Церкви, громади й України. Ми живемо з переконанням, що кожна людина має дрібку відповідальності за те, якою є громада, у котрій вона живе, і який є народ, до якого вона належить».

Після цього голова зреферувала різноманітну діяльність відділу: допомогову, розважальну, прибуткову, як рівно ж імпрези з історично-національною тематикою. Вона довше зупинилася на обговоренні дуже успішної імпрези під назвою «День діаспори», яка цьогоріч була присвячена Світовому конґресові українців (СКУ). Головну доповідь на цьому заході виголосив д-р Аскольд Лозинський, колишній президент СКУ.

Пані Мицьо підкреслила також важливість проведення коляди й пов’язані з цим традиції. Вона акцентувала на тому, що попри всі труднощі члени 42-го відділу ООЧСУ вже 46 років поспіль ходять колядувати та збирають пожертви на фонд ОУН(б).

На закінчення свого звіту голова подякувала всім за працю та співпрацю словами: «Нехай нагородою для нас усіх буде почуття задоволення, що кожен бодай невеликою мірою спричинився до підтримки тих, хто на рідних землях стоїть на сторожі Української держави, як рівно ж до збереження української громади на Лонґ-Айленді».

Детальний фінансовий звіт зробила Марія Копистянська, довголітня касирка відділу й одна із членів-засновників. За контрольну комісію звітував її голова — Мирон Корнага. Він підтвердив, що було зроблено контроль книг і все — у належному порядку.

Про діяльність Головної управи ООЧСУ коротко розказав її голова Степан А. Качурак. Він поґратулював і подякував управі відділу та членам за успішну працю, а відтак представив і запросив до слова достойного Стефана Романіва, голову Проводу ОУН (б), якого присутні стоячи привітали оплесками. Пан Романів у своєму виступі висловив подяку засновникам 42-го відділу ООЧCУ, усім провідникам і членам. Позитивним явищем було те, що в залі зібралися люди різного віку, а великим «плюсом» — кількість українців, які прибули вже після 1991 року. Стефан Романів закликав аудиторію до підтримки праці Головної управи ООЧCУ та Централі УККA. Голова представив презентацію під назвою «Будуймо Україну разом». Він сказав: «Уступивши в новий 2012 рік, ми, сповнені надій і сподівань, вдивляємося у своє майбутнє. Цьогоріч відзначаємо як 70-річний ювілей Української повстанської армії, так і сторіччя від дня наро­д­ження голови ОУН Ярослава Стецька. 2012-й стане для нас роком випробування виборами, роком великої відповідальності перед майбутніми поколіннями, цього року ми обиратимемо новий склад Верховної Ради України. Своїм волевиявленням ми повинні утвердити здобуту незалежність, одвічне прагнення своїх дідів-прадідів жити в незалежній Україні, вільній від тоталітарного тиску, лицемірства, брехні, беззаконня, корупції та розгулу бандитизму. Висловлюємо впевненість, що разом подолаємо всі перешкоди й докладемо всіх зусиль для розбудови багатої, міцної та квітучої Української Самостійної Соборної Держави».

Голова подав інформацію про проведену роботу та плани на 2012 рік:

ОУН активно виступила проти курсу, який сьогодні проводить новообрана влада в Україні:

— членство організації взяло активну участь у протестних акціях на Майдані в Києві та на багатьох міських майданах України, де зібралися десятки тисяч українців, великих і малих підприємців на знак відчайдушного протесту проти економічної політики влади;

— Провід відреаґував та провів низку масових акцій, пов’язаних із безпідставним затриманням СБУ історика Руслана Забілого, директора Національного музею-меморіалу жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького»;

— було здійснено протест у зв’язку з переслідуванням і незаконним звільненням Геннадія Іванущенка, директора Сумського обласного державного архіву та дослідника Голодомору.

Головне — не мовчати

— Провід ОУН звернув увагу міжнародної громадськості на посилення антиукраїнських дій влади; питання знищення Інституту національної пам’яті, конфлікт із Києво-Могилянською академією, розгортання владних акцій тиску проти «Меморіалу» тощо. До протестної петиційної кампанії залучалися наукові міжнародні кола й інституції;

— було проведено тиждень підтримки української громади в Росії, протести та пікетування російських посольств і консульств в Україні, Португалії, Австралії й інших країнах;

— на заклик Проводу ОУН було організовано протестну кампанію проти наступу чиновників на українські мас-медіа, проти закриття мовлення українською мовою для діаспори «Всесвітньої служби радіомовлення України»;

— тривають молодіжні акції спротиву «Антитабачна кампанія»;

— під час політичних арештів, які відбулися внаслідок підриву пам’ятника Сталіну в Запоріжжі, Провід ОУН, ТПУ та членство ОУН надавали затриманим інформаційну, політичну, юридичну та матеріальну підтримку.

Українська справа

— розбудова громадської організації (ГО) «Українська справа» набирає всеукраїнського масштабу, реґулярно проводяться координаційні наради патріотичних сил, зустрічі з громадським активом у реґіонах, навчальні семінари та вишколи;

— ОУН працює в питанні конституційного процесу та сприяє розбудові й поширенню громадських рухів; надавалася організаційна підтримка діяльності громадських ініціатив, таких як громадянський рух «Відсіч», рух добровольців «Простір свободи», «Українська альтернатива», «Опір» тощо.

Освіта

— ОУН завжди приділяла велику увагу розвитку національної системи освіти й патріотичного виховання молоді, було організовано та проведено низку «круглих столів» із питань розвитку національної освіти й патріотичного виховання, започатковано процес творення Українського національного педагогічного товариства;

— ведеться розробка Програми з національно-патріотичного виховання студентів.

Молодь

— у молодіжному напрямку робота велась і надалі ведеться через супутні молодіжні структури: СУМ в Україні, МНК, молодіжні козацькі організації, студентство;

— ТПУ продовжує впровадження в життя дитячо-юнацької патріотично-військової гри «Джура», проведено серію вишкільних заходів і таборів для молоді;

— триває молодіжна кампанія «Героям слава!»;

— надано допомогу в організації та проведенні молодіжного фестивалю «Бандерштат-2011» і Все­українського співочого фестивалю «Сурми звитяги».

Інформативно-пропаґандистська робота

— розбудова Української інформаційної служби;

— видання та поширення часопису «Шлях перемоги»;

— випуск радіопрограми «Нація»;

— підтримка веб-ресурсів «Український погляд» (www.ukrpohliad.org) і «Націоналістичний портал» (www.ukrnationalism.org.ua).

Видавництво

— видання та презентації книг відбуваються по цілій Україні на реґулярній базі.

Програма «Єдина Україна»

— у програмі заплановано заходи зі студентами, молодіжними організаціями, представниками влади, громадою, медіа та членством, презентації книг; проходять зустрічі із шахтарями, керівництвом профспілкових рухів, із представниками структур і організацій, які очікують моральної підтримки, з огляду на тиск влади та експансіоністську політику Кремля;

— ОУН уважає, що насамперед необхідно спрямувати зусилля для підтримки українських національних ініціатив у східних реґіонах України, де відроджується патріотична громада, український дух — після тривалих років нищення тоталітарними режимами та всупереч зусиллям новітніх русифікаторів;

— 2011 року ми побували з робочими поїздками в Харківській, Донецькій, Дніпропетровській, Запорізькій, Полтавській, Сумській, Кіровоградській, Черкаській, Чернігівській, Луганській, Вінницькій, Житомирській і інших областях, де провели презентації книг, зустрічі з молоддю, журналістами, громадськістю, до бібліотек цих областей передано тисячі книг.

Історія й пам’ять

— з ініціативи ОУН постав громадський Світовий ювілейний комітет для відзначення 70-річчя формування Української повстанської армії, 120-річчя від дня народження Блаженнійшого Патріарха Йосифа Сліпого, сторіччя від дня народження прем’єра Українського Державного Правління, голови ОУН та президента АБН Ярослава Стецька, 65-ї річниці акції «Вісла» й інших ювілейних дат; поширення праці громадського комітету стосується й підготовки до річниці Голодомору 2013 року;

— відродження історичної пам’яті та протидія фальсифікації нашого минулого — одне з найважливіших завдань не лише ОУН, а й усіх українських науковців, освітян і митців.

2012 рік

— 70 років від часу створення Української повстанської армії;

— 100 років від дня народження Ярослава Стецька;

— 100 років заснування молодіжної організації «Пласт»;

— 65 років від прове­дення антиукраїнської операції «Вісла».

Захист національ-ної державності

— формування національної свідомості;

— відродження національних традицій;

— подолання загрози московського реваншизму й українофобії;

— виховання молоді;

— створення центру патріотичного виховання;

— упровадження дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Джура»;

— підтримка молодіжних патріотичних проектів;

— розвиток ГО «Українська справа»;

— здійснення контролю над виборчими процесами;

— координація патріотичних сил і представлення позиції ОУН;

— організація «круглих столів» і наукових конференцій;

— видавництво та презентація книг;

— інформаційно-пропаґандистська діяльність;

— заходи з дерусифікації й декомунізації;

— ушанування національних героїв;

— відзначення ювілейних дат.

Голова закінчив виступ такими словами: «Нас єднає ідея української державності. Те, яким буде наше національне майбутнє, залежить від нас. Лише власною силою й спільними зусиллями можемо забезпечити процвітання держави та гідну національну перспективу».

Після виступу Стефана Романіва Мирон Корнага зробив подання на уділення абсолюторії попередній управі, яке всі присутні підтримали. Номінаційна комісія в складі Володимира Коваля, Ярослави Щерби й Ірени Трояновської приготувала список нової управи 42-го відділу ООЧСУ, який оголосила Ірена Трояновська: голова — мґр. Катерина Мицьо, перший заступник — д-р Андрій Шуль, другий заступник — Володимир Коваль, рекорд-секретар — Юлія Трояновська, кореспондент-секретар — Мирон Мицьо, скарбник — Марія Копистянська, організаційний — Роман Трояновський, збірка внесків — Христя Корнага. Інші референтури очолили: імпрезову — Роксоляна Левенець, господарчу — Анна Кійко, контрольну комісію — Мирон Корнага, Ірена Трояновська, Роксоляна Левенець; прапороносці — Марко Мицьо й Іван Шклярук. Запропонований номінаційною комісією список був прийнятий без змін.

Катерина Мицьо від імені нової управи подякувала всім за довіру, а відтак зачитала лист подяки достойному Стефанові Романіву: «Достойний друже голово! Ви, як голова ОУН, є представником тих, які все своє життя присвятили відданій праці для добра українського народу та відновлення Української держави. Завдяки Вам і всім тим, хто був перед Вами, український нарід пере­йшов через ХХ ст. — через голодомор, розстріляне відродження, пацифікацію, боротьбу УПА в час і після Другої світової війни, акцію «Вісла», в’язниці й концентраційні табори в Сибіру та все інше. Ми знаємо, що власне в сибірських таборах cмерті внаслідок масштабних повстань, у яких провідну роль зіграли члени ОУН-УПА, розпочалося розхитування совєтської імперії, яка відтак розвалилася, а на її руїнах постали нові держави, у тому числі й Вільна Україна. Ми всі разом повинні докласти максимум зусиль, щоби її закріпити та розбудувати. Так нам, Боже, допоможи! Слава Україні! Героям слава!»

Річні загальні збори

42-го відділу ООЧСУ на Лонґ-Айленді було закінчено виконанням національного Гімну. По завершенні офіційної частини зборів п. Мицьо запросила всіх до обіду, який приготувала господарча референтура в складі Анни Кійко, Люби Мицьо, Марії Щерби та Лесі Барнак. За смачною їжею, гарячими й прохолодними напоями присутні ще довго говорили й співали різні пісні, і навіть танцювали під музикування Люди й Валерії Грель.

 Катерина Мицьо

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply