Новини для українців всього свту

Wednesday, Dec. 2, 2020

Раритети із Чикаґо

Автор:

|

Листопад 08, 2012

|

Рубрика:

Раритети із Чикаґо

Книгу релігійного змісту, видану в Лондоні 1850 року, читанку з українознавства для школярів, яка вийшла в Нью-Йорку більш ніж півстоліття тому, а також літературу про князя Костянтина Острозького, теж видрукувану в США, передав Рівненській області України о. Іван Боярчук.

Священик, який родом із Львівщини, є настоятелем парафії Української автокефальної православної церкви Київського патріархату в Чикаґо. Упродовж багатьох років о. Іван збирає архівні документи, що стосуються українського державотворення. Зокрема, має чимало матеріалів про діяльність УПА. Частину своєї колекції він уже передав в Україну.
«У мене зберігаються видання «Тигроловів» і «Саду Гетсиманського» Івана Багряного, підписані автором. Їх я планую привезти в Суми, адже письменник — родом із тих місць. А ще маю поему «Мазепа, Батурин і Полтава» Івана Деснянського, які маю намір передати на Полтавщину», — каже о. Боярчук. Він вважає, що всі ці книжки повинні зберігатися в Україні. А ще священик із Чикаґо обіцяє за місяць повернутися на Рівненщину та привезти цікаві архівні документи.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply