Новини для українців всього свту

Saturday, Dec. 7, 2019

Провідницький семінар СУМ

Автор:

|

Травень 16, 2013

|

Рубрика:

Провідницький семінар СУМ

У Вашинґтоні 19-21 квітня ц. р. проходив Провідницький семінар Спілки української молоді (СУМ). Щороку найкращі юнаки та юначки з різних осередків терену збираються на свій сумівський вишкіл. Цьогорічними учасниками семінару були Стефан Апостолюк із Клівленда, Максим Коген і Наталія Лис із Нью-Йорка, Маріанна Міланез із Палатайна, Оля Бігуняк та Павло Тимків із Пассейка, Оля Богун із Філадельфії, Катерина Дяків і Пилип Куляс із Чикаґо.

Семінар проходив у приміщенні посольства України в США. Голова Крайової управи друг Андрій Бігун відкрив захід і привітав усіх учасників. Згодом відбулася офіційна зустріч із Олександром Моциком, Надзвичайним і Повноважним послом України в США, й Орестою Старак, першим секретарем зі зв’язків з українською громадою. Пан Моцик розповів про дружню співпрацю США й України, а також про миролюбну політику української держави та її значний внесок у світову безпеку. Він поділився планами щодо діяльності українського посольства в США в напрямку поглиблення взаємодії з урядом Америки задля добра України. Олександр Моцик також подякував учасникам семінару за збереження та розвиток культури й традицій українського народу, плекання рідної української мови. Після офіційної промови він відповів на запитання аудиторії. З боку організаторів і учасників семінару було передано лист-звернення до президента України Віктора Януковича з приводу прийняття «Закону про засади мовної політики».
Програма семінару була надзвичайно повчальною та корисною для інтелектуального розвитку кожного учасника. Особливу увагу було звернено на провідництво в СУМ та індивідуальні риси провідника. Було проаналізовано структуру та діяльність Крайової управи СУМ і загальні характеристики ефективної команди. Цікавою була й тема іміджу та маркетинґу організації. Сесії проводились у різних форматах, але найефективнішими були інтерактивні заняття, у яких наші юнаки та юначки самі могли взяти учать і ті чи інші теоретичні твердження втілити в життя.
У неділю вранці за християнським звичаєм усі зустрілися на службі Божій в українському соборі Пресвятої Родини, що розташований у Вашинґтоні. Незабутньою для кожного залишиться й прогулянка вечірнім Вашинґтоном, яка не тільки розширила наш кругозір знаннями з історії Америки, а також дала змогу в неформальній обстановці краще пізнати одне одного та ще більше здружитися.
Надзвичайно швидко минув час. Трішки втомлені, але щасливі, повертались наші учасники до своїх домівок, до своїх осередків. Вірю, що кожен із них за цей час подорослішав і відчув у собі великий потенціал, який, віриться, буде спрямовано на розвиток Спілки української молоді, української громади та розбудову України як незалежної держави.
Щиру подяку складаємо всім учасникам семінару, викладачам і інструкторам Нелі Лавриненко (Україна), Марійці Дрозд, Ґені Кузьмович-Благій, Марії Поліщук, Ліді Микитин-Воронці, а також посольству України в США, Крайовій управі СУМ на чолі з Андрієм Бігуном за організацію та проведення Провідницького семінару 2013 року.

Марія Поліщук

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply