Новини для українців всього свту

Tuesday, Jan. 19, 2021

Провідницький семінар КУ СУМ в Америці

Автор:

|

Квітень 14, 2016

|

Рубрика:

Провідницький семінар КУ СУМ в Америці
Біля меморіалу жертвам Голодомору

Біля меморіалу жертвам Голодомору

Нещодавно у приміщенні Посольства України у Вашинґтоні (округ Колумбія) відбувся 12-й провідницький семінар Крайової управи (КУ) Спілки української молоді (СУМ) в Америці. Захід відбувся в рамках цьогорічного гасла СУМ «Україна починається з тебе». Ці слова В’ячеслава Чорновола, видатного політичного діяча та народного депутата України, віддзеркалюють потенціал кожного з нас активно та свідомо допомагати Україні в її боротьбі за правду та збереження ідентичності.
Організаторами семінару виступили: Марійка Дрозд, голова комісії провідницького семінару КУ СУМ в Америці; Неля Лавриненко, голова Світової виховної ради СУМ; Юрій Микитин, голова КУ СУМ в Америці; Xристя Бігун, голова Крайової виховної ради СУМ в Америці; Леся Гаргай, перший заступник голови КУ СУМ в Америці.
До участі в семінарі провідницька комісія запросила 13 юнаків та юначок із шістьох осередків Америки — Стефцю Гумен, Діану Гуменну та Стефанію Мельник із Гартфорда, Юлію Барицьку та Миколу Дрозда з Клівленду, Вероніку Вінярську, Діану Олексин, Іванку Чичулу й Олену Чичулу з Палатайну, Олександру Тимків і Христину Подберезняк із Пассейку, Юрія Йосипіва зі Стемфорда та Марусю Бандрівську з Чикаґо. Це — студенти 11-го та 12-го класів, котрі були номіновані своїми осередками, подали аплікації й описали своє бачення провідництва.
Проведення семінару на території Посольства України вже стало традицією, і ми дуже пишаємося тим, що щороку юнацтво і виховники СУМ мають можливість не тільки відвідати дипломатичне представництво України, але й особисто познайомитися з Валерієм Чалим, Надзвичайним і Повноважним Послом України у США, почути його думки про сучасні події в Україні та відповіді на запитання учасників про майбутнє нашої історичної Батьківщини.
Підчас семінару юнацтво слухало лекції про мотивацію та провідництво, проводило дискусії й інтерактивні заняття на тему провідництва в рядах СУМ і ширшій громаді. Учасники заходу зустрілися з Михайлом Савківим, директором Української національної інформаційної служби, яке виступає як бюро громадських зв’язків Українського конґресового комітету Америки у столиці США. Учасники та команда семінару також відвідали монумент жертвам Голодомору, пам’ятник Тараса Шевченка й узяли участь у Святій Літургії в каплиці Української католицької семінарії св. Йосафата, яку відправив владика Іван Бура.
Учасники семінару написали лист Надії Савченко, українській патріотці, котру незаконно засудили в Росії, де висловили свою підтримку героїні та присягнули жити за її прикладом любові та відданості Вітчизні. На прохання п. Чалого учасники семінару зняли відео на підтримку Наді Савченко англійською мовою та виклали його в соціальній мережі.
Крайова управа висловлює щиру подяку Посольству України за гостинність, а також усім організаторам та учасникам семінару. Віримо, що здобуті знання будуть корисними для наших майбутніх провідників і дадуть натхнення стати справжніми активістами для України у майбутньому.

Христина Долинюк-Микитин

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply