Новини для українців всього свту

Wednesday, Nov. 25, 2020

Пропам’ятний похід у Нью-Йорку

Автор:

|

Листопад 08, 2012

|

Рубрика:

Пропам’ятний похід у Нью-Йорку

Восени ц. р. українці по всьому світу починають відзначення 80-ї річниці Голодомору-Ґеноциду 1932-1933 рр. в Україні. Протягом цілого року будуть проводитися заходи з ушанування пам’яті майже 10 млн заморених голодом невинних українських селян, жертв злочинної політики сталінського режиму, яка була спрямована на знищення національної свідомості українського селянства.

В архівах розсекречено й опубліковано документи того часу, що викривають історичний факт Голодомору-Ґеноциду в Україні. Очевидці та свідки, котрі ще живі, розповідають у своїх спогадах про ті жахіття, які вони пережили в роки Великого Голоду.
У суботу 17 листопада тисячі українців Америки пройдуть походом Нью-Йорком під гаслами: «Україна пам’ятає — світ визнає!», «Голодомор-Геноцид в Україні: 1932-1933 рр.!».
Пропам’ятний похід розпочнеться о 10.30 ранку від української католицької церкви Св. Юра й закінчиться в катедрі Св. Патрика реквіємом та врочистою панахидою о 1-й дня. Учасники походу у вишиваних сорочках і блузках роздаватимуть брошури з короткою інформацією про історію українського Голодомору-Ґеноциду. Метою походу є поширення знання про Голодомор як факт ґеноциду українців у 1932-1933 рр. із тим, щоби подібні жорстокі злочини більше ніколи не повторилися.
На меморіальні заходи 17 листопада запрошено промовців — представників американського й українського урядів, ООН, ієрархів та духовенство УГКЦ і УПЦ. Традиційно в Богослужінні братиме участь хор «Думка» з Нью-Йорка.
Ці заходи розпочнуть низку імпрез із відзначення цієї важливої та трагічної річниці, яке завершиться відкриттям пам’ятника жертвам Голодомору на федеральній землі у Вашинґтоні. Численні заходи, а також програми для шкіл з ознайомлення студентів з історичним фактом масового знищення українського народу штучним голодом у 1932-1933 рр. триватимуть протягом 2013 року.
Закликаємо всіх взяти участь у пам’ятних заходах17 листопада в Нью-Йорку, присвячених 80-й річниці Голодомору-Ґеноциду 1932-1933 рр. в Україні!

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply