Новини для українців всього свту

Sunday, Sep. 15, 2019

Про вересневі Українські дні у Нью-Йорку

Автор:

|

Жовтень 09, 2014

|

Рубрика:

Про вересневі Українські дні у Нью-Йорку
Представники громадських організацій під час зустрічі з міністром закордонних справ — Мирослава Роздольська, Павло Клімкін, Ірина Мазур, Люба Шипович. Зеня Черник

Представники громадських організацій під час зустрічі з міністром закордонних справ — Мирослава Роздольська, Павло Клімкін, Ірина Мазур, Люба Шипович. Зеня Черник

Утвердження України на найвищому міжнародному рівні іноді все-таки вимагає непопулярних заходів. Таким, наприклад, в очах багатьох був гала-бенкет, організований Українським конґресовим комітетом Америки (УККА) на честь Президента України Петра Порошенка в одному з найпрестижніших готелів Нью-Йорка «Валдорф-Асторія». Понад 800 осіб узяло у ньому участь. Присутність більш як 200 дипломатів вищого рангу різних країн світу засвідчила про вихід України на новий міжнародний рівень, солідарність і підтримку зусиль її державних керманичів, спрямованих на те, щоби зупинити аґресорський апетит Росії, що є сьогодні загрозою для всього цивілізованого світу.

І хоч замість Президента України громада вітала її прем’єр-міністра Арсенія Яценюка, гучні оплески свідчили про шану та повагу до обох провідників української держави. Виступ Президента України у Конґресі США у Вашинґтоні та виступ прем’єр-міністра Арсенія Яценюка на засіданні Ради безпеки ООН у Нью-Йорку дали українській спільноті ще одну нагоду відчути гордість за те, як достойно представлена Україна на міжнародному рівні та яких високопрофесійних державних керманичів вона має.
Українська громадськість Америки доклала чималих зусиль, щоби в особі українського Президента члени обох палат Конґресу США вітали весь український народ — сильний, нескорений, вільний духом і славетний своїми героями, і щоби цей виступ у Конґресі відбувся. Збір підписів до Конґресу, до президента Обами, листи до своїх конґресменів і сенаторів із усіх штатів на округах, тричі протягом року — Українські дні у Конґресі США, організовані Українською національною інформаційною службою УККА за участю представників різних громадських організацій, акції протесту українців біля Білого дому й у багатьох містах Америки — це далеко не весь перелік використаних засобів впливу, що засвідчують, якою є демократія в дії в громадянському суспільстві.
І хоч результати — ще не ті, на які сподівалася Україна, сам виступ Президента України у Конґресі США став чималим внеском у нашу спільну перемогу над ворогом, який загрожує зараз не тільки українській державі.
Дякуючи за теплий прийом, п. Яценюк у своїй короткій промові на бенкеті переадресував довгі овації, що звучали у залі на його честь, українському народові. Нарешті наш народ заслужив собі на політиків іншого ґатунку — політиків, свідомих того, що вони перебувають на службі в народу, а не навпаки, і що вони є відповідальні перед народом за кожен свій крок.
Арсеній Яценюк покинув бенкет зразу ж після виступу, пославшись на те, що поспішає на літак. До речі, на звичайний літак в економ-класі, а не спеціальний, урядовий, чартерний. Це — також ознака української політики, яку формує нова суспільна свідомість.
Ця суспільна свідомість надзвичайно швидко змінює обличчя нації, та, на жаль, це відбувається не тiльки завдяки внутрішнім чинникам. Війна, розв’язана проти України кремлівською ордою, принесла на нашу землю величезні страждання і біль, які лише скріплюють єдність нації. Підступний ворог, що називався «старшим братом», не міг навіть уявити собі, із якою силою духу українців, об’єднаних по всьому світу, доведеться йому зустрітися. І як ця сила день у день розбиватиме міф про «велику наддержаву Росію». Про цей високий гарт нації говорив у своєму слові на бенкеті Олександр Сич, віце-прем’єр України. Про ту високу ціну, яку ми платимо за нашу свободу, згадав Євген Нищук, міністр культури України, завершивши свій виступ тріумфальним Шевченковим: «І на оновленій землі врага не буде супостата, а буде син і буде мати і будуть люди на землі!»
Отже, останній тиждень вересня можна було би назвати тижнем України в Америці. Українська діаспора отримала цілком реальну можливість побачити результати своєї активної громадянської позиції в країні нашого проживання, відчути гордість за те, як представлена Україна на найвищому міжнародному рівні та однозначно усвідомити себе невід’ємною частиною великої української нації. На цьому наголосив у своїй заключній промові на бенкеті Евген Чолій, президент Світового конґресу українців.
У ті вересневі дні окрім гала-бенкету відбулися також зустрічі громадськості з членами українського Кабінету Міністрів, зокрема з міністром закордонних справ Павлом Клімкіним — 22 вересня у Представництві України в Організації Об’єднаних Націй (ООН) за присутності Надзвичайного та Повноваженого посла України в ООН Юрія Сергеєва та Генерального консула України в Нью-Йорку Ігоря Сибіги, а також консулів обох відомств. Головний «месидж», який хотів передати громаді український міністр, звучав як подяка за активну діяльність та як прохання зробити все можливе, щоби якнайбільше конґресменів стало щирими прихильниками України. Адже від цього залежатиме та конкретна допомога, якої Україна зараз усе ще очікує. Особливий акцент п. Клімкін зробив на питанні інформаційної політики, на яку країна зараз не має таких великих коштів, як ті, які вкладає в цю галузь аґресор. Та завдяки активним діям української громади нерідко вдається зробити більше, ніж ворогам – їхніми проплаченими акціями.
Із Євгеном Нищуком, котрого називають «голосом Майдану», бо саме він узяв на себе «командування боєм» у той переломний момент нашої історії на майдані Незалежності в Києві, українці Нью-Йорка мали нагоду зустрітися 23 вересня ц. р. в Українському народному домі. Майже три години ділився активіст живими спогадами про події тих днів. Це повернення колишнього артиста Київського театру імені І. Франка, а тепер — міністра культури в слові та в образі в той стражденний для нашого народу час народний артист України Іван Бернадський назвав найкращою моновиставою, яку будь-коли доводилося йому чути, бачити та співпереживати.
У живій розмові, дискусіях, які так легко можна було вести з Євгеном Нищуком, бо не було жодного бар’єру поміж міністром і простим людом, учасники зустрічі розпитували про процес реформування очолюваного ним міністерства. Схвально реагувала громада на розповідь міністра про нову кадрову політику – заміну старих кадрів із стереотипним, майже радянським розумінням ролі культури в суспільстві на нових, часом іще не досвідчених молодих людей, зате сповнених енергії та бажання змінювати світ засобами мистецтва і культури.
Про те, що робиться у плані реформування іншої галузі, розпитували й заступника міністра соціального захисту Наталю Федорович на зустрічі з керівниками громадських організацій, організованій Генеральним консульством України в Нью-Йорку. І теж були приємно вражені її пошуком нових підходів у розв’язанні соціальних питань у цей нелегкий кризовий для української держави період. Пані Наталія сама — родом із Львівщини, має досвід роботи головою Франківської району Львова та начальником Львівського обласного відділу соціального захисту. Вона розповіла, як досвід співпраці з громадськими організаціями у питаннях соціального захисту найбільш потребуючих, що є нормою на заході України, поступово поширюється і на ті реґіони, для яких це — зовсім нова практика. До кола її обов’язків входять питання забезпечення сиротинців, патронат над дітьми загиблих під час Майдану і на сході України, реабілітація наших воїнів, психологічна праця з дітьми — очевидцями війни, запровадження нових програм, семінарів для працівників із питань соціального захисту у цих незвичних для країни обставинах. І вихід на міжнародні фонди, організації задля спільної праці та запозичення нового для України досвіду.
Усі — від Президента і прем’єр-міністра до працівників Кабінету Міністрів — висловлювали вдячність українській громаді Америки за активну позицію, за співучасть у тих процесах, що відбуваються в Україні, за допомогу та підтримку армії. Тепер це — заслуга не тільки громадських організацій, а й кожного небайдужого українця, котрий знаходить шляхи, як допомогти коштами, одягом, засобами захисту нашим воякам, що відстоюють територіальну цілісність держави, мир і спокій не тільки в Україні, а намагаються погасити вогнище, що становить небезпеку для всього світу.
«Слава Україні! Героям слава!», «Ми переможемо, бо ми як ніколи сильні та єдині!» – ці гасла лунали не раз протягом усіх зустрічей, і у них – сила нашої віри.
Провідники українських Церков у Америці – митрополит Стефан Сорока Української греко-католицької церкви й архієпископ Антоній Української православної церкви – молилися разом із учасниками святкового прийняття у «Вальдорф-Асторія» та благословили наших державних діячів і весь український народ на перемогу і на мирну працю. Мистецьку програму представляв на бенкеті хор «Думка» під керівництвом Василя Гречинського.

Мирослава Роздольська

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...