Новини для українців всього свту

Monday, Sep. 21, 2020

Повертайтеся додому живими!

Автор:

|

Квітень 09, 2015

|

Рубрика:

Повертайтеся додому живими!

Вечір Школи українознавства

Саме під такою назвою Школа українознавства імені Лесі Українки в Сиракузах, яку очолює Світлана Біґґс, нещодавно влаштувала гарний концерт, присвячений воїнам Антитерористичної операції на сході України. Захід відбувся у шкільному будинку на тлі гарно прикрашеної тризубом, українськими прапорами та гаслом «Єдина родина» на сцені.

Можна тільки подивуватися, що після Шевченківського свята Школа українознавства змогла швидко підготувати мистецьку програму нового концерту, але це — спільна заслуга і вчителів, і шкільної молоді, і дбайливих батьків.
«Ми ж бо всі дуже стурбовані аґресією Росії в Україні, тож бажали зібрати хоч трохи грошей на поміч Батьківщині», — кажуть активні педагоги. Перед концертом, що відбувся після служби Божої в церкві Св. Івана Хрестителя, учасники мали нагоду почастуватися кавою з печивом і канапками, про що подбали вчителі та батьки школярів.
Півторагодинний концерт був дуже вдалим. Його відкрив Василь Троянович, а присутні хвилиною мовчання вшанували своїх героїв, котрі не пошкодували свого життя та крові в боротьбі з російським загарбниками на сході України.
До мистецької програми приєднався й знаний в околиці сумівський танцювальний ансамбль «Одеса» під керівництвом Славки Бобецької, у виконанні якого публіка щиро оплескувала танці «Привіт» і «Київський козачок». У програмі концерту зворушливо пролунала й молитва о. Михайла Досяка за наших воїнів-героїв і його коротке патріотичне слово.
Доповідь про боротьбу українського народу за волю протігом століть прочитав учитель Олександер Степанюк. Тему спротиву російському аґресорові у наші дні розвинула директор Світлана Біґґс, а школярі виконали низку пісень і віршів. Ведучими свята були вчительки Христина Волицька та Христина Бідна. Молодші школярі розважали публіку піснями «Травка-муравка» та «Діти України», а хлопці вели діалог про страшні та жахливі наслідки війни. Хор хлопців і дівчат виконав пісні «За горами» та «Білі тополі» у скрипковому супроводі Марусі Троянович.
Дуже зворушливо прозвучала мелодія пісні «Гей, пливе кача», під яку дівчата зі свічками в руках виходили на сцену, щоби вшанувати пам’ять загиблих воїнів. Публіка слухала пісні стоячи. Далі учителька Мирослава Чушак прочитала свій вірш «Звернення до небайдужих»; Діянa Осів декламувала вірш Л. Горової «Утікайте, москалі», а дівочий ансамбль подарував публіці пісню «Над землею тумани» (слова — А. Бінцаровської, муз. — С. Родько).
Після вірша «Чому ви, жінко, плачете?» у виконанні Христини Бідної прозвучала пісня «Сивий птах» (слова — Діани Осів, муз. — Ірини Чушак), а дівочий квартет заспівав пісню на слова В. Крищенко, муз. В Куртяк «Це — край, де я родилась і живу».
Мистецьку програму «Танком молодої» завершили танцюристки «Одеси», а публіка — могутнім національним гімном України й вигуками: «Слава Україні! Героям слава!»
Приємно зазначити, що концерт пройшов дуже успішно, бо на заході було зібрано $2,325 на потреби оборонців Батьківщини від російських фашистів і їхньої п’ятої колони в Україні.

Микола Дупляк

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply