Новини для українців всього свту

Sunday, Nov. 17, 2019

Посвячення нового перехідного прапора

Автор:

|

Червень 26, 2014

|

Рубрика:

Посвячення нового перехідного прапора
Члени КУ під час Посвячення Прапора

Члени КУ під час посвячення прапора

Із нагоди ювілею 65-річчя Спілки української молоді (СУМ) в Америці 25 травня ц. р. в оселі СУМ у Елленвілі (штат Нью-Йорк) відбулося врочисте посвячення нового перехідного прапора Крайової управи (КУ). Ця подія відбулась у межах 55-го Злету юнацтва СУМ після Служби Божої, яку відправив о. Ігор Міджак, капелан СУМ, у присутності близько 500 юнаків і юначок — учасників злету (з 18 відділів юнацтва Америки та Канади), їхніх батьків, виховників і гостей оселі.

Оригінальний прапор, висвячений 9 травня 1954 року, протягом 60 років був одним із символів організації у відзначенні найпам’ятніших подій. «Цей прапор востаннє майорітиме на нашому цьогорічному Крайовому маніфестаційному здвизі СУМ, а на Крайовому з’їзді СУМ у жовтні його формально буде передано до архіву КУ СУМ. Новий перехідний прапор помандрує всіма п’ятьма оселями СУМ в Америці: від Елленвіла до оселі «Бескид» у Барабу (штат Вісконсин), і далі — в оселі «Київ» у Детройті (штат Мічиґан), «Хортиця» в Клівленді (штат Огайо), «Холодний Яр» біля Баффало (штат Нью-Йорк) — для того, щоби наголосити, що ми — одна велика спільнота», — звернувся до присутніх друг Богдан Гаргай, колишній голова КУ СУМ. Він закликав юнацтво бути вірним нашим гаслам — служити Богові й Україні, щоб у молитвах, звертаючись до Архістратига Михаїла, ми пам’ятали про наші обов’язки.
«Нехай Архістратиг Михаїл буде нашим заступником і нехай він дарує всім нам, членам СУМ і українському народові, щасливого й плідного майбуття», — зазначив п. Гаргай.
Згідно з традицією, посвячення прапора відбувається в присутності хресних кумів; а ними стали колишні голови КУ СУМ в Америці, голови чи булавні з кожного осередку та відділу СУМ, котрі тримали жовті та сині стрічки як символи своїх осередків і відділів.
Після освячення перехідного прапора присутні заспівали сумівський гімн і далі приступили до різноманітних змагань, запланованих у програмі злету. Крайова управа планує врочистості, пов’язані з новим прапором, по всіх п’ятьох сумівських Оселях у США цього року, про що буде повідомлено пізніше.

Віктор Курилик

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...