Новини для українців всього свту

Friday, Jan. 24, 2020

Посмертний дар Юрія Рибака

Автор:

|

Квітень 26, 2012

|

Рубрика:

Посмертний дар  Юрія Рибака

У грудні 2011-го Український освітньо-культурний центр (УОКЦ) у Філадельфії отримав дуже щедрий дар на суму 70 тис. USD як частину спадщини покійного Юрія Рибака, призначену для збереження й поширення української культури. Д-р Рибак був довголітнім членом УОКЦ і брав активну участь у численних українських організаціях в Америці. Також на пожертви на УОКЦ д-р Рибак заснував стипендію при Менор-коледжі для допомоги в оплаті за навчання українським студентам і студентам українського походження, які вивчали комерцію та бізнес.

Адвокат Ед Зетик, добрий приятель і виконувач заповіту Юрія Рибака, так висловився: «Д-р Рибак був захоплюючою людиною з різноманітними інтересами. Він приділяв велику увагу деталям, і спадщина, яку він залишив родині, є наочним свідченням цього. А також він був глибоко відданий українській громаді».

Юрій Рибак був люблячим чоловіком покійної Ярослави (із дому Безбородько) і відійшов у вічність у своєму домі в Гаверфорді (штат Пенсильванія) 8 грудня 2011 року. Він був парафіянином української католицької церкви Св. Миколая у Філадельфії й похований на цвинтарі Св. Андрія у Савт-Баунд-Брук (штат Нью Джерзі).

Народжений у Львові 27 січня 1921 року, Юрій Рибак почав навчання в Перемишлі, де закінчив 1939 року гімназію. Продовжив науку у Відні (Австрія) і 1944-го отримав диплом комерсанта зі школи світової торгівлі. Після здобуття докторату з комерції й економіки від Українського економічного коледжу в Мюнхені (Німеччина), який був частиною Українського вільного університету, був призначений доцентом цього університету в 1948—1950 рр., аж доки не імміґрував у США.

Після приїзду до Філадельфії в 1950-х д-р Рибак продовжив навчання з економіки при університетах Ла Саль і Св. Джозефа, студіював фінанси у бізнес-школі Вортон при Пенсильванському університеті.

Протягом 17 років д-р Рибак працював у промисловості, де займався бухгалтерією, веденням звітності, а також працював ревізором для компанії «Б. Еліот Лукенс». Крім цього, він з інтересом писав на бізнесово-економічні теми й подав протягом 30 років понад 700 статей до газет «Америка» та «Свобода» й альманахів, які видавала Асоціація українців-католиків Америки «Провидіння» в 1984—1985 рр. Юрій Рибак також писав про праці митрополита Української католицької церкви Андрея Шептицького.

Як довершений оратор (член Клубу майстрів тосту) д-р Рибак також виступав із численними лекціями на соціально-економічні теми на симпозіумах Товариства українських інженерів, організовував університетські форуми та провів шість семінарів з іншими організаціями при Товаристві українців-католиків «Св. Софія» у Елкинс-парку (штат Пенсильванія). Його палким захопленням у житті було колекціонування значків, емблем і інших пам’ятних речей.

У нього була величезна, тематично систематизована колекція, яку він експонував 20 разів зі світлинами та роз’ясненнями в різних установах. Адвокат Ед Зетик сказав: «Колекція буде передана Українському музею-архіву в Клівленді (штат Огайо), який має серед інших речей колекції артефактів української культури та життя імміґрантів».

 Петруся Савчак

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply