Новини для українців всього свту

Thursday, Oct. 29, 2020

Порятунок книголюбів

Автор:

|

Травень 18, 2017

|

Рубрика:

Порятунок книголюбів

Кілька років тому газета «Свобода» у своїй редакційній статті «Важке життя української книжки» писала, що після смерті українські американці залишають по собі свої бібліотеки, а ті бібліотеки опинилися в небезпеці бути викинутими на сміття. Діти й онуки померлого не знають, що робити з успадкованою книгозбірнею. Вони не можуть оцінити ті залишені скарби! Водночас є інша група зацікавлених українських американців, котрі люблять свої книги, але старіють і хочуть знайти багатозначне сховища для своїх скарбів. Вони хочуть, щоб книги активно читали й ними опікувалися. В обох випадках існує одне рішення, доступне нині, — надіслати свої книги в бібліотеку в Україні.
Я — бібліофіл із початкової школи, збираючи книги, вже пожертвував, можливо, тонну українських тематичних книг упродовж багатьох років до університетських бібліотек в Америці. Розумію емоційну прихильність і важливість книг. Незмінно знайомі або друзі, знаючи про мою пристрасть до книжки, просили мене знайти хорошу бібліотеку для книг, залишених покійними родичами. До 1980-х рр. це не була проблема. Бібліотеки збирали книги, але з приходом цифрового століття більше не роблять це, хіба що видання дуже рідкісні та не замінимі.
Якщо ці книги не знаходять приміщення, їх викидають. Я витратив два роки в пошуку відповідного і недорогого вирішення проблеми. Тепер за допомогою Наталії Брандафі, директора компанії Мeesт-America Inc. можемо допомогти сім’ям і окремим особам зберегти свої книги. Завдяки компанії Мeesт-America, яка надає великі знижки на відправлення книжок в Україну, тепер можемо поширювати книги до бібліотек по всій Україні через бібліотекарів і бібліотеку у Львові. Інший варіант для відправника — призначити одержувача в Україні, і Мeesт-America відправить на цю адресу з мінімальними витратами.
У Львові фахові бібліотекарі спільно із волонтерами Товариства охорони пам’яток складуть каталог кожної подарованої книгозбірні, проаналізують, визначать, або узгодять із попередніми власниками місце, куди будуть передані книжки. Наукові, художні та рідкісні книги будуть передані у академічні й університетські бібліотеки. А загальні та дитячі книги — у шкільні та сільські бібліотеки.
Книжки слід надсилати на таку адресу: Товариство охорони пам’яток і культури, вул. Коперника 40а, м. Львів, Україна, для Андрія Салюка. Людина, котра жертвує свою книгозбірню, має упакувати книги і відправити або доставити на адресу: Meest-America (BOOKS-UА), 600 Markley Street, Port Reading, NJ 07064. На упаковці відправник має обов’язково написати BOOKS UA і свою адресу, на яку персонал Мeesт-America відправить рахунок зі знижкою за пересилання книжок.
Якщо відправник має свою адресу до доставки, нехай вказує цю адресу та на цій адресі дописати (BOOKS-UА), щоб одержати пільгову ціну, а книги підуть безпосередньо на вказану адресу. За детальнішою інформацією, будь ласка, звертайтеся до Івана Висоцького, його електронна адреса: ivan.v@meest.us.
Це є дуже простий і недорогий спосіб зберегти спадщину наших близьких і спадщину України. Сподіваюся, читачі тижневика «Міст» скористаються цією пропозицією, а також будуть обмінюватися цією інформацією зі своїми знайомими.

Петро-Ярослав Пясецький

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply