Новини для українців всього свту

Saturday, Oct. 24, 2020

Померла героїня танго «Гуцулка Ксеня»

Автор:

|

Червень 15, 2017

|

Рубрика:

Померла героїня танго «Гуцулка Ксеня»

У США 5 червня померла Ксенія Бурачинська-Данилишин, уродженка косівського села Шешори. Саме про неї її дядько Роман Савицький написав знамениту пісню «Гуцулка Ксеня». Ксеня народилася в косівському селі Шешори, а померла в американському Чикаґо. Автором легендарної пісні став Роман Савицький, учитель із села Семиголів Стрийського району Львівської області. Він написав текст 1932 року, коли племінниці Ксені було десять років, а пізніше Іван Недільський написав на слова музику».
Після еміґрації з України Ксенія Бурачинська-Данилишин тривалий час мешкала місті Чикаґо (штат Іллінойс). 1994-го вона приїжджала в гості до своєї родини на Івано-Франківщину. І саме тоді розповіла історію створення знаменитої композиції.
На одному з вечорів, коли молодь забавлялася під час вакацій, десятирічну племінницю Савицького обрали «королевою» вечора. Ксеня була дуже веселою та дотепною, кожному давала якісь доручення, а до свого дядька звернулася з проханням написати таку пісню, щоб уся Гуцульщина її співала! Незабаром така пісня була написана.

Катерина Чурилова, Zaxid.net

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply