Новини для українців всього свту

Saturday, Sep. 26, 2020

Помер соратник Шухевича Мирослав Кальба

Автор:

|

Лютий 07, 2013

|

Рубрика:

Помер соратник Шухевича Мирослав Кальба

На 97-му році життя 21 січня ц. р. у м. Детройт (штат Мічиґан) помер Мирослав Кальба, патріот України, учасник боротьби в українському леґіоні «Нахтігаль» і в лавах УПА. 16-літнім він вступив до юнацької сітки ОУН. Як учасник польсько-німецької війни, потрапив у німецький полон, де перебував до січня 1941-го.

Після звільнення провадив військовий вишкіл молоді в м. Любліні (Польща). Згодом став четарем українського леґіону «Нахтігаль». 1943 року на Жовківщині (Львівська область) організував і вишколював сотню УПА. 1944-го за розпорядженням командування УПА через хворобу еміґрував до Німеччини, а 1949-го переїхав до США, де проживав у Детройті.
Мирослав Кальба – активний громадський діяч, провідний член українських організацій визвольного фронту. Успішне навчання у Бережанській гімназії в молоді роки, великий досвід військовика й історика, бажання активно висвітлювати історію Другої світової війни спонукали Мирослава Кальбу зайнятися написанням книг і публіцистичних статей. У них він дав належну відсіч інсинуаціям професійних і наукових наклепників і провокаторів, які за допомогою притаманної комуністичній пропаганді брехні хотіли навіки очорнити боротьбу Дружин українських націоналістів, зокрема леґіонів «Роланд» і «Нахтігаль».
Він — автор шести книг і багатьох статей, у яких містяться документальні матеріали, історичні факти: «У лавах дружинників. Спогади», «Нахтігаль» (Курінь Дружин українських націоналістів) — у світі фактів і документів», «Дружини українських націоналістів» у 1941-1943 рр.», «Нахтігаль, український батальйон 1941 р.», «Ми присягали Україні» та «ДУН у розбудові УПА». У книзі «ДУН у розбудові УПА» автор широко репрезентує портрет Романа Шухевича як провідника, командира УПА, із яким йому довелося спілкуватися протягом двох років.
Мирослав Кальба в еміґрації ні на хвилину не забував про Україну. Починаючи з 1990 року він багато разів приїжджав на свою малу батьківщину (народився в с. Мозолівці Підгаєцького району Тернопільської області). У Тернополі читав лекції на історичному факультеті Тернопільського національного педагогічного університету імені В. Гнатюка, у Тернопільському національному економічному університеті, а також в Українській національній гвардії. Був учасником Всесвітнього форуму українців, заходів, приурочених до 50-ї річниці УПА в м. Києві, а також багатьох конференцій і імпрез із нагоди врочистих історичних дат в Україні та за кордоном. Розповідям про його життя й боротьбу належне місце відведено в книгах «Постать на тлі доби воюючої України», «Підгайчани в боротьбі за волю України» тощо.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply