Новини для українців всього свту

Sunday, Oct. 13, 2019

«Поклін Кобзареві»

Автор:

|

Березень 28, 2013

|

Рубрика:

«Поклін Кобзареві»

Українська громада в Норт-Порті (штат Флорида) 10 березня ц. р. гідно вшанувала 199-ті роковини нашого геніального поета та пророка Тараса Шевченка в прицерковній залі храму Входу Пресвятої Богородиці. Святочну програму розпочав Шевченковим «Заповітом» Об’єднаний хор під проводом Ліди Бойко за участю всіх присутніх. Віра Боднарук, заступник голови Громадського комітету, відкрила свято й коротко розповіла про важливу роль Тараса Шевченка в пробудженні українського народу й заохочення до боротьби за незалежність, бо тільки «в своїй хаті, своя й правда, і сила і воля». Своєю геніальною творчістю поет вийшов на вершини й став національним, українським героєм. Його «Кобзар», надрукований 1840 року, був перевиданий багато разів і шанується українським народом поряд із Біблією. Його творчість вивчали та вивчають і зараз українці не тільки в Україні, але також на поселеннях по всьому світі.

Поему «Човен» декламувала 11-річна гостя з Канади – учениця «Рідної школи» Маріанна Лехман. А приємною несподіванкою був дует Ані Рейнарович і Богдана Лехмана, які заспівали «Садок вишневий», і солоспів Богдана Лехмана, який виконав «Думи мої».
Поему «Катерина», написана Кобзарем 1838-го з присвятою Василеві Жуковському, який допоміг викупити Шевченка з кріпацтва, було представлено майже в цілості. Галина Ліснича з великим почуттям виконувала роль Катерини, Галина Король — матір, Богдан Боднарук — батько, Петро Фрідріх — москаль. Дикторами були Богдан Лехман, Ліда Михалович і Леся Попель. Трагедію дівчини, яка гине, не витримавши сорому, страждання й зради коханого, було передано присутнім із великим почуттям. Символічно можна перенести цю трагедію на вищий рівень — у взаємини України з північним сусідом, який її використовує.
На закінчення програми Об’єднаний хор і всі присутні заспівали «Реве та стогне». Ведуча програми подякувала всім виконавцям, які доклали багато старань, щоби вшанувати нашого геніального поета якнайкраще. Як пам’ятку про цьогорічне свято присутні отримали гарно оправлену програмку, виготовлену Лідою Білоус. У програмці були подані портрети Шевченка з різних років і чудова ілюстрація-монтаж поеми «Катерина».
При вході до зали була виставка малярської творчості Шевченка, а також експозиція «Кобзаря» у багатьох виданнях і перекладах, яку підготувала Неля Лехман. Великим успіхом свято завдячує членам Громадського комітету Ромі Ґуран, Галі Лісничій, Ліді Бойко, Дарії Томашоській, Євгенові Томашоському, Клярі Шпічці, Анн-Мері Суслі, Ліді Білоус, Олі Василик і всім іншим, хто допомагав його підготувати. Щира подяка за технічну поміч – Романові Малюку та Вікторові Лісничому.

Віра Боднарук

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...