Новини для українців всього свту

Tuesday, Oct. 15, 2019

«Пластуни» позмагалися в Нью-Йорку

Автор:

|

Листопад 21, 2013

|

Рубрика:

«Пластуни» позмагалися в Нью-Йорку

Уже протягом 51 року молоді члени української скаутської організації «Пласт» з’їжджаються на оселі Українського народного союзу «Союзівка» в штаті Нью-Йорк — змагатися в унікальному інтелектуальному конкурсі під назвою «Орликіада». 14 загонів із Канади та США взяло участь у змаганнях 9-10 листопада ц.р. Учасники відповідали на запитання в інтелектуальному конкурсі, виступали на тему «Житниця Європи» про українське хліборобство, а також боролися за перемогу у творчій виставці експонатів.

Перемогу, згідно зі загальним точкуванням, здобув загін 17-го куреня імені Байди Вишневецького та 28-го куреня імені княгині Ольги з м. Клівленда (штат Огайо). Члени клівлендського загону сходилися приблизно три години на день, чотири дні на тиждень. «Ми дуже тяжко над нашою підготовкою [до змагу] працювали, — пояснила Наталя Заперник, курінна загону, — і для нас важливо було, щоби всі члени брали рівну та справедливу участь у виконанні вимог «Орликіади» й щоби всі почувалися гордими з досягнень цілого загону».
Команда та судді «Орликіади» під проводом комендантки Марти Мудрої також роздали нагороди за категоріями. Перше місце в інтелектуальному конкурсі здобули члени 31-го куреня з м. Пассейка. У творчій виставці експонату перемогу вибороли сьомий і шостий курені з м. Чикаґо. А в мистецькому виступі виграли члени 11-го куреня з м. Торонто.
Важливий звичай, пов’язаний з «Орликіадою», – це обрання двох взірцевих членів юнацтва на пост гетьмана і гетьманівни, церемоніальних ведучих конкурсу на цей рік. Судді призначають старших учасників «Орликіади» на посаду за такими двома критеріями: кандидат повинен мати добру пластову поставу та жити за прикладом Григора Орлика, знаменитого українського француза, видатного українського провідника на засланні й сина славного гетьмана Пилипа Орлика. Після довгих турів важких запитань, приватно та зі сцени, з підготованими та миттєвими відповідями, цьогорічною гетьманівною стала Діана Мочула зі станиці Ньюарк, а на гетьмана йменували Ростислава Винницького зі станиці Торонто.
«Це для мене був великий шок, — зізнався «гетьман», — мій стрийко багато років тому був іменований гетьманичем, тобто, можливо, риси, що задовольняють вимоги цього посту, існують в мої родині». Ростислав вірить, що, аби стати гетьманом, «пластун» мусить мати певний світогляд: «Треба знати, як висловлювати свою опінію, відкрито поширювати свої ідеї та бути добрим провідником, який дбає про «Пласт».
Юліян Гайда. Світлини — Андрія Зварича

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...